• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • T20 World Cup 2022: ডাঙৰ মেচত জিলিকিল বাবৰ-ৰিজৱান, নিউজিলেণ্ডক পৰাস্ত কৰি তৃতীয়বাৰৰ বাবে ফাইনেলত পাকিস্তান ...

T20 World Cup 2022: ডাঙৰ মেচত জিলিকিল বাবৰ-ৰিজৱান, নিউজিলেণ্ডক পৰাস্ত কৰি তৃতীয়বাৰৰ বাবে ফাইনেলত পাকিস্তান ...

পাকিস্তানে অধিনায়ক বাবৰ আজম আৰু মহম্মদ ৰিজৱানৰ ব্লিষ্টাৰিং ইনিংছৰ ভিত্তিত ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে।

পাকিস্তানে অধিনায়ক বাবৰ আজম আৰু মহম্মদ ৰিজৱানৰ ব্লিষ্টাৰিং ইনিংছৰ ভিত্তিত ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে।

পাকিস্তানে অধিনায়ক বাবৰ আজম আৰু মহম্মদ ৰিজৱানৰ ব্লিষ্টাৰিং ইনিংছৰ ভিত্তিত ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে।

  • Share this:
আইচিচি টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ৰ প্ৰথমখন ছেমি ফাইনেলত পাকিস্তানে নিউজিলেণ্ডৰ মুখামুখি হৈছিল। টছত জয়ী হোৱাৰ পিছত কেন উইলিয়ামছনে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। ডেৰিল মিচেলৰ অৰ্ধশতকৰ ভিত্তিত দলটোৱে ৪ টা উইকেটত ১৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত পাকিস্তানে অধিনায়ক বাবৰ আজম আৰু মহম্মদ ৰিজৱানৰ ব্লিষ্টাৰিং ইনিংছৰ ভিত্তিত ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে। এটা সহজ জয়ৰ সৈতে, দলটোৱে তৃতীয়বাৰৰ বাবে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

ডাঙৰ খেলখনত বাবৰ আৰু ৰিজৱানে শক্তি প্ৰদৰ্শন কৰে

পাকিস্তানৰ দলৰ আৰম্ভণিক লৈ নিৰন্তৰ প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈ আছিল, কিন্তু ছেমি ফাইনেলৰ দৰে ডাঙৰ খেলত, তেওঁলোক দুয়োজনে ধুমধামেৰে আৰম্ভ কৰিছিল। বাবৰে ৪২ টা বলত ৭ টা চাৰিৰে ৫৩ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ৰিজৱানে ৪৩ টা বলত ৫৭ ৰান কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি