• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SL 2nd Test: প্ৰথম দিনাই ১৬টা উইকেটৰ পতন, আয়াৰৰ যুজাৰু ইনিংছ ! বেটিং বিপৰ্যয় শ্ৰীলংকাৰ ...

IND vs SL 2nd Test: প্ৰথম দিনাই ১৬টা উইকেটৰ পতন, আয়াৰৰ যুজাৰু ইনিংছ ! বেটিং বিপৰ্যয় শ্ৰীলংকাৰ ...

ভাৰতীয় দলটোৱে দ্বিতীয় টেষ্ট মেচখনত শ্ৰীলংকাৰ (IndVsSl) ওপৰত প্ৰভুত্ব বিস্তাৰ কৰিছে। বেংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হৈ থকা দিবা-নৈশ টেষ্ট মেচখনত প্ৰথমে বেটিং কৰি ৰোহিত ব্ৰিগেডে ২৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

ভাৰতীয় দলটোৱে দ্বিতীয় টেষ্ট মেচখনত শ্ৰীলংকাৰ (IndVsSl) ওপৰত প্ৰভুত্ব বিস্তাৰ কৰিছে। বেংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হৈ থকা দিবা-নৈশ টেষ্ট মেচখনত প্ৰথমে বেটিং কৰি ৰোহিত ব্ৰিগেডে ২৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

ভাৰতীয় দলটোৱে দ্বিতীয় টেষ্ট মেচখনত শ্ৰীলংকাৰ (IndVsSl) ওপৰত প্ৰভুত্ব বিস্তাৰ কৰিছে। বেংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হৈ থকা দিবা-নৈশ টেষ্ট মেচখনত প্ৰথমে বেটিং কৰি ৰোহিত ব্ৰিগেডে ২৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় দলটোৱে দ্বিতীয় টেষ্ট মেচখনত শ্ৰীলংকাৰ (IndVsSl) ওপৰত প্ৰভুত্ব বিস্তাৰ কৰিছে। বেংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হৈ থকা দিবা-নৈশ টেষ্ট মেচখনত প্ৰথমে বেটিং কৰি ৰোহিত ব্ৰিগেডে ২৫২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। এই ৰাণবোৰ স্কোৰকাৰ্ডত কম যেন লাগিব পাৰে, কিন্তু বলাৰসকলৰ বাবে সহায়ক পিটছত, ই শ্ৰীলংকাৰ বাবে পৰ্বত সমান প্ৰমাণিত হৈছে। শ্ৰীলংকাই দ্বিতীয় টেষ্টৰ প্ৰথম দিনা ছয়টা উইকেট হেৰুৱাইছে আৰু তেওঁলোকৰ স্ক'ৰ মাত্ৰ ৮৬। শ্ৰীলংকাৰ স্ক'ৰ বৰ্তমান শ্ৰেয়াছ আয়াৰে সংগ্ৰহ কৰা ৰাণতকৈ কম। শ্ৰেয়াছ আয়াৰে ৯২ ৰাণৰ এটা সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে।

আয়োজক ভাৰত আৰু শ্ৰীলংকাৰ মাজত দ্বিতীয় খন টেষ্ট শনিবাৰে আৰম্ভ হৈছিল। বাংগালুৰুৰ চিন্নাস্বামী ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এইখন দিন-ৰাতিৰ খেল। ভাৰতীয় অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। ৰোহিতৰ সিদ্ধান্তটো ভুল যেন লাগিছিল যেতিয়া ভাৰতৰ দলৰ আধা অংশ ১২৬ ৰাণত পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিছিল। এনে এক  সন্ধিক্ষণত শ্ৰেয়াছ আয়াৰে দলটোৰ দায়িত্ব লয়। তেওঁ শ্ৰীলংকাৰ বলাৰসকলক প্ৰত্যুত্তৰ দি ভাৰতক ২৫২ ৰাণলৈ লৈ গৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি