• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SL 2nd Test: টেষ্ট শৃংখলাত ক্লিন চুইপ ভাৰতৰ ! অথলে গ'ল কৰুণাৰত্নেৰ শতৰাণ, ২৩৮ ৰানত পৰাস্ত শ্ৰীলংকা ...

IND vs SL 2nd Test: টেষ্ট শৃংখলাত ক্লিন চুইপ ভাৰতৰ ! অথলে গ'ল কৰুণাৰত্নেৰ শতৰাণ, ২৩৮ ৰানত পৰাস্ত শ্ৰীলংকা ...

IND vs SL 2nd Test (AP)

IND vs SL 2nd Test (AP)

ভাৰতে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে (Ind Vs Sl) টেষ্ট শৃংখলাটো ২-০ ত দখল কৰিছে। কৰুণাৰত্নে এটা দিশত অকলে যুঁজ দি শতক অৰ্জন কৰিলেও দলৰ পৰাজয় ৰোধ কৰিব নোৱাৰিলে।

  • Share this:
ভাৰতে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে (Ind Vs Sl) টেষ্ট শৃংখলাটো ২-০ ত দখল কৰিছে। ভাৰতীয়সকলে শক্তিত শ্ৰীলংকাৰ দলতকৈ বহুত আগবাঢ়ি আছে। ফলস্বৰূপে, সেয়াই হয়। টি-২০ শৃংখলাৰ পিছত, শ্ৰীলংকাক টেষ্ট শৃংখলাত হোৱাইট ৱাছ কৰিছে ভাৰতে। মোহালিত প্ৰথমখন টেষ্ট তিনি দিনৰ ভিতৰত সমাপ্ত হৈছিল। ইতিমধ্যে বুজি পোৱা গৈছিল যে বেংগালুৰুৰ গুলপীয়া বলৰ পৰীক্ষা তিনি দিনতকৈ বেছি নাথাকিব।

পিটচে ইয়াক কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিছিল তাক লৈ যথেষ্ট সন্দেহ আছিল। স্পিন সহায়ক উইকেটত ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা, অশ্বিনৰ সফলতা সম্পৰ্কে কোনো সন্দেহ নাছিল। ভাৰতে কিমান দিনত জিকিব, সেয়াই ডাঙৰ প্ৰশ্ন। ৪৪৭ ৰানৰ বিজয়লক্ষ্য আগত লৈ বেটিং কৰা শ্ৰীলংকাৰ তৃতীয় দিনা ৰাতিপুৱা বেটছমেনসকলৰ মাজত আৰম্ভণিতে যুঁজ দিয়াৰ মানসিকতা দেখা গৈছিল। অধিনায়ক কৰুণাৰত্নে আৰু কুশল মেণ্ডিছে বুদ্ধিমত্তাৰে বেটিং কৰি আছিল। ভাৰতীয় বলাৰসকলে প্ৰথমে যুঁজ দিও উইকেট দখল কৰিব পৰা নাছিল। মেণ্ডিছে অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে আৰু তাৰ পিছতে বিদায় লয়। ইয়াৰ পিছত কৰুণাৰত্নে এটা দিশত অকলে যুঁজ দি শতক অৰ্জন কৰিলেও বাকী বেটছমেনসকলৰ ব্যৰ্থতাৰ বাবে দলৰ পৰাজয় ৰোধ কৰিব নোৱাৰিলে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি