• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • টি-২০ বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ খেলুৱৈজনৰ ৰান নাই, আনকি ৪ খন মেচত ২০ ৰাণো সংগ্ৰহ কৰিব পৰা নাই ...

টি-২০ বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ খেলুৱৈজনৰ ৰান নাই, আনকি ৪ খন মেচত ২০ ৰাণো সংগ্ৰহ কৰিব পৰা নাই ...

দলৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম এই প্ৰতিযোগিতাখনত বেয়াকৈ ফ্লপ হৈছে। টি-২০ বিশ্বকাপত চাৰিখন মেচ খেলাৰ পিছত, তেওঁৰ সৰ্বোচ্চ স্ক'ৰ হৈছে ৬ ৰাণ। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে আজিও তেওঁ মাত্ৰ ৬ ৰানত আউট হয়।

দলৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম এই প্ৰতিযোগিতাখনত বেয়াকৈ ফ্লপ হৈছে। টি-২০ বিশ্বকাপত চাৰিখন মেচ খেলাৰ পিছত, তেওঁৰ সৰ্বোচ্চ স্ক'ৰ হৈছে ৬ ৰাণ। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে আজিও তেওঁ মাত্ৰ ৬ ৰানত আউট হয়।

দলৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম এই প্ৰতিযোগিতাখনত বেয়াকৈ ফ্লপ হৈছে। টি-২০ বিশ্বকাপত চাৰিখন মেচ খেলাৰ পিছত, তেওঁৰ সৰ্বোচ্চ স্ক'ৰ হৈছে ৬ ৰাণ। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে আজিও তেওঁ মাত্ৰ ৬ ৰানত আউট হয়।

  • Share this:
পাকিস্তান ক্ৰিকেট দলটো টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ পথত আছে। ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে পৰাজয়ৰ সৈতে প্ৰতিযোগিতাখন আৰম্ভ কৰা দলটোৱে দ্বিতীয়খন খেলত জিম্বাবোৱেৰ হাতত লজ্জাজনক পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হয়। ইয়াৰ পিছত, দলটোৱে নেডাৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে জয়লাভ কৰে, কিন্তু ই ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱাৰ নিশ্চয়তা দিয়া নাছিল। দলটো জিকিব বা লজ্জাজনক পৰাজয় হওঁক, তেওঁলোকৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ খেলুৱৈজনে এতিয়ালৈকে প্ৰতাৰণা কৰিছে। যোৱা চাৰিখন মেচত, এই তাৰকাৰ বেটেৰে ২০ ৰাণো সংগ্ৰহ কৰা হোৱা নাই।

পাকিস্তান ক্ৰিকেট দলটোৱে ডাঙৰ কথা কৈ প্ৰতিযোগিতাখনলৈ আহিছিল কিন্তু যেতিয়া খেলপথাৰত নিজকে প্ৰমাণ কৰাৰ কথা আহিছিল, তেওঁলোক বিফল হৈছিল। দলটো ভাৰত আৰু জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে পৰাজিত হৈছিল, য'ত আটাইতকৈ ডাঙৰ ভূমিকা এই খেলুৱৈজনৰ বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আমি দলৰ অধিনায়ক বাবৰ আজমৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো কাৰণ তেওঁ এই প্ৰতিযোগিতাখনত বেয়াকৈ ফ্লপ হৈছে। টি-২০ বিশ্বকাপত চাৰিখন মেচ খেলাৰ পিছত, তেওঁৰ সৰ্বোচ্চ স্ক'ৰ হৈছে ৬ ৰাণ। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে আজিও তেওঁ মাত্ৰ ৬ ৰানত আউট হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি