உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • বিৰাট কোহলীয়ে টি-২০ৰ পৰা অৱসৰ ল'ব ! টীম ইণ্ডিয়া দুটা গোটত বিভক্ত: প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ

    বিৰাট কোহলীয়ে টি-২০ৰ পৰা অৱসৰ ল'ব ! টীম ইণ্ডিয়া দুটা গোটত বিভক্ত: প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ

    Virat Kohli, RCB

    Virat Kohli, RCB

    T20 World Cup 2021ৰ পৰা ইতিমধ্যে টীম ইণ্ডিয়া (Team India) বাহিৰ হৈছে। পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন স্পিনাৰ মুস্তাক আহমেদে কৈছে যে কোহলীয়ে কেৱল বিশ্বকাপৰ পিছত টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ নকৰে কিন্তু টি-২০ ক্ৰিকেটৰ পৰাও অৱসৰ ল'ব।

    • Share this:
    বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) T20 বিশ্বকাপৰ পিছত টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিব। তেওঁ ইতিমধ্যে এইটো ঘোষণা কৰিছে। টি-২০ বিশ্বকাপ (T20 World Cup 2021)ৰ পৰা ইতিমধ্যে টীম ইণ্ডিয়া (Team India) বাহিৰ হৈছে। পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন স্পিনাৰ মুস্তাক আহমেদে কৈছে যে কোহলীয়ে কেৱল বিশ্বকাপৰ পিছত টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ নকৰে কিন্তু টি-২০ ক্ৰিকেটৰ পৰাও অৱসৰ ল'ব। দলটোৱে অন্তিমখন খেলত নামিবিয়াক পৰাস্ত কৰিছে।

    জিঅ' নিউজৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি মুস্তাক আহমেদে কয়, 'বিৰাট কোহলীৰ বাবে পৰিয়ালটো এক অগ্ৰাধিকাৰ। তেওঁ কেৱল টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত টি-২০ দলৰ অধিনায়কনহয়, খেলো ত্যাগ কৰিব। তেওঁৰ এটি সন্তানো আছে। গতিকে কোহলীয়ে এদিনীয়া, টেষ্ট ক্ৰিকেটত অধিক মনোযোগ দিব। তেওঁ ইয়াত ডাঙৰ অভিলেখ সৃষ্টি কৰিব। তেওঁ ইয়াৰ ওপৰত আপোনাৰ মনোযোগ কেন্দ্ৰীভূত কৰিব। কোহলীয়ে এতিয়ালৈকে অধিনায়ক হিচাপে আইচিচি ট্ৰফী জিকিব পৰা নাই।

    ইফালে, প্ৰাক্তন পাক অধিনায়ক ইনজামাম-উল-হকে কয় যে বিচিচিআইৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াক দুটা গোটত বিভক্ত কৰা হৈছে। তেওঁ কৈছে যে প্ৰথম খবৰটো আহিছিল যে কোহলীয়ে অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিব। কিন্তু বিচিচিআইয়ে ইয়াক অস্বীকাৰ কৰিছিল। কোহলীয়ে অৱশেষত অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰি যাব লগা হৈছিল। দলটো বৰ্তমান দিল্লী আৰু মুম্বাই গোটত বিভক্ত।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: