• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • T20 World Cup: ভাৰত পৰাস্ত হোৱাত জাঙুৰ খাই উঠিল কপিল দেৱ, ক'লে,'সময় আহি গ'ল, ডাঙৰ খেলুৱৈক...

T20 World Cup: ভাৰত পৰাস্ত হোৱাত জাঙুৰ খাই উঠিল কপিল দেৱ, ক'লে,'সময় আহি গ'ল, ডাঙৰ খেলুৱৈক...

T20 World Cup 2021: টি২০ বিশ্বকাপত দুৰ্বল প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে বিৰাট কোহলীৰ নেতৃত্ব আৰু টিম চিলেক্টশ্যনৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে।

T20 World Cup 2021: টি২০ বিশ্বকাপত দুৰ্বল প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে বিৰাট কোহলীৰ নেতৃত্ব আৰু টিম চিলেক্টশ্যনৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে।

T20 World Cup 2021: টি২০ বিশ্বকাপত দুৰ্বল প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে বিৰাট কোহলীৰ নেতৃত্ব আৰু টিম চিলেক্টশ্যনৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে।

  • Share this:
টি২০ বিশ্বকাপত দুৰ্বল প্ৰদৰ্শন আগবঢ়োৱাৰ বাবে বিৰাট কোহলীৰ নেতৃত্ব আৰু টিম চিলেক্টশ্যনৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে। ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক কপিল দেৱেও কৈছে যে, বিচিচিআইয়ে এতিয়া ভাৰতীয় দলৰ ডাঙৰ নাম থকা খেলুৱৈৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে যুৱ খেলুৱৈক অধিক সুবিধা দিয়াৰ কথা ভাবিব লাগে। কপিল দেৱৰ এই মন্তব্য নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পৰাস্ত হোৱাৰ পিছত আহিছে।

কপিল দেৱে এবিপি নিউজত কৈছে যে, 'যদি আমি আন দলৰ তুলনাত সফল হলো হেতেন, তেন্তে কথাটো সুকীয়া আছিল। যদি বিশ্বকাপ জিকিব বিচাৰিছিল বা ছেমিফাইনেল খেলিব বিচাৰিছিল, তেন্তে নিজৰ দমত আগবঢ়িব লাগিব। বেলেগ দলৰ খেলৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিবলগীয়া হোৱাটো দুৰ্ভাগ্যজনক। মোৰ মতে, নিৰ্বাচকমণ্ডলীয়ে ডাঙৰ নাম আৰু ডাঙৰ খেলুৱৈসকলৰ ওপৰত সিদ্ধান্ত ল'ব লাগে।'

IPL ত ভাল খেলাসকলক সুবিধা দিব লাগেঃ কপিল দেৱ

কপিল দেৱে কৈছে যে, 'যদি দলে ভাল প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াব বিচাৰে বা ভৱিষ্যতৰ বাবে এটা দল নিৰ্মাণ কৰিব খোজে, তেন্তে এতিয়াৰ পৰাই এই দিশত আগবাঢ়িব লাগিব। নতুন সকলক সুযোগ দিব লাগিব। যিসকল নৱাগতই আইপিএলত ভাল প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াই সেইসকলক সুবিধা দিব লাগে।'
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: