• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs WI: ৱেষ্ট ইণ্ডিজত বেটিং ধুমুহা, সংকটত বাবৰৰ স্থান ! টি-২০ত নম্বৰ ১ হ'ব পাৰে এইজন ভাৰতীয় বেটছমেন ...

IND vs WI: ৱেষ্ট ইণ্ডিজত বেটিং ধুমুহা, সংকটত বাবৰৰ স্থান ! টি-২০ত নম্বৰ ১ হ'ব পাৰে এইজন ভাৰতীয় বেটছমেন ...

Photo-AP

Photo-AP

সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা ৫ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত সুন্দৰ বেটিং কৰি আছে। তেওঁ শেহতীয়া আইচিচি টি-২০ ৰেংকিঙত তিনিটা স্থান জঁপিয়াই দ্বিতীয় স্থানলৈ গৈছে।

  • Share this:
সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা ৫ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত সুন্দৰ বেটিং কৰি আছে। তৃতীয় টি-২০ত তেওঁ ৭৬ ৰাণৰ মেচ বিজয়ী ইনিংছ খেলিছিল। এতিয়া তেওঁ ইয়াৰ পৰা লাভান্বিত হৈছে। তেওঁ শেহতীয়া আইচিচি টি-২০ ৰেংকিঙত তিনিটা স্থান জঁপিয়াই দ্বিতীয় স্থানলৈ গৈছে। এতিয়া বাবৰ আজমে স্থান হেৰুৱাবলৈ ওলাইছে, কিয়নো সূৰ্যকুমাৰ আৰু বাবৰৰ মাজত মাত্ৰ ২ ৰেটিং পইণ্টৰ পাৰ্থক্য আছে। বাবৰ আজম ৮১৮ ৰেটিং পইণ্টৰ সৈতে এক নম্বৰত আছে আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ ৮১৬ পইণ্টৰ সৈতে দ্বিতীয় স্থানত আছে। শীৰ্ষ-১০ জন বেটছমেনৰ ভিতৰত, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ বাহিৰে আন কোনো ভাৰতীয় নাই।

সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে যোৱা বছৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। কিন্তু, এজন বেটছমেন হিচাপে, তেওঁ অতি সোনকালে নিজৰ চাপ ৰাখিছে। তেওঁ যোৱা মাহত নটিংহামত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ খেলত শতক অৰ্জন কৰিছিল আৰু এতিয়া মঙলবাৰে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় টি-২০ত ৪৪ টা বলত ৭৬ ৰাণৰ শক্তিশালী ইনিংছ খেলিছিল। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ৩ খন টি-২০ত এতিয়ালৈকে ১৬৮ তকৈ অধিক ষ্ট্ৰাইক ৰেটত ১১১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: