• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND v SA 1st T20: বলাৰৰ পিছত, ৰাহুল-সূৰ্যকুমাৰৰ শক্তি প্ৰদৰ্শন ! বিজয়েৰে শৃংখলাৰ পাতনি মেলিলে ভাৰতে ...

IND v SA 1st T20: বলাৰৰ পিছত, ৰাহুল-সূৰ্যকুমাৰৰ শক্তি প্ৰদৰ্শন ! বিজয়েৰে শৃংখলাৰ পাতনি মেলিলে ভাৰতে ...

কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ ধৈৰ্যশীল ইনিংছে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোক প্ৰথম খন টি-২০ খেলত দক্ষিণ আফ্ৰিকাক (IND v SA) ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ ধৈৰ্যশীল ইনিংছে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোক প্ৰথম খন টি-২০ খেলত দক্ষিণ আফ্ৰিকাক (IND v SA) ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ ধৈৰ্যশীল ইনিংছে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোক প্ৰথম খন টি-২০ খেলত দক্ষিণ আফ্ৰিকাক (IND v SA) ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

  • Share this:
কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ ধৈৰ্যশীল ইনিংছে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোক প্ৰথম খন টি-২০ খেলত দক্ষিণ আফ্ৰিকাক (IND v SA) ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ সৈতে, টীম ইণ্ডিয়াই ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ১-০ ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। আৰ্শদীপ সিঙক তেওঁৰ তীক্ষ্ণ বলিঙৰ বাবে 'মেন অফ দ্য মেচ' হিচাপে বিবেচিত কৰা হৈছে।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাই নিৰ্ধাৰণ কৰা ১০৭ ৰাণৰ লক্ষ্যৰ পিছে পিছে ভাৰতীয় দলটোৱে ১৬.৪ অভাৰত ২ টা উইকেটৰ বিনিময়ত ১১০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। টীম ইণ্ডিয়াৰ আৰম্ভণি ভাল নাছিল। অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মা আৰু বিৰাট কোহলীয়ে মুঠ ১৭ ৰাণত পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিছিল। ৰোহিতক আনকি কাগিচো ৰাবাডাই কোনো ৰান কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নাছিল, আনহাতে বিৰাটক অনৰিখ নৰ্কিয়াই ব্যক্তিগত ৩ ৰাণৰ ব্যক্তিগত স্ক'ৰত পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, সূৰ্যকুমাৰ আৰু কে এল ৰাহুলে ইনিংছটো চম্ভালিছিল আৰু দুয়োজনে দলটোক এটা স্মৰণীয় বিজয় প্ৰদান কৰিছিল। ৰাহুলে অপৰাজিত ৫১ ৰাণ কৰাৰ সময়ত সূৰ্যকুমাৰে ৫০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি