• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • সুৰেশ ৰাইনাই ক্ৰিকেটৰ সকলো ধৰণৰ ফৰ্মেটৰ পৰা ল'লে অৱসৰ, আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেট নেখেলে ৰাইনাই ...

সুৰেশ ৰাইনাই ক্ৰিকেটৰ সকলো ধৰণৰ ফৰ্মেটৰ পৰা ল'লে অৱসৰ, আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেট নেখেলে ৰাইনাই ...

ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (IPL)ৰ অন্যতম কিংবদন্তী সুৰেশ ৰাইনাই সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটক বিদায় জনাইছে। সুৰেশ ৰাইনাক আৰু আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত খেলি থকা দেখা নাযাব। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ দেশৰ বাহিৰত ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ হৈ খেলিবলৈ সাজু।

ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (IPL)ৰ অন্যতম কিংবদন্তী সুৰেশ ৰাইনাই সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটক বিদায় জনাইছে। সুৰেশ ৰাইনাক আৰু আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত খেলি থকা দেখা নাযাব। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ দেশৰ বাহিৰত ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ হৈ খেলিবলৈ সাজু।

ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (IPL)ৰ অন্যতম কিংবদন্তী সুৰেশ ৰাইনাই সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটক বিদায় জনাইছে। সুৰেশ ৰাইনাক আৰু আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত খেলি থকা দেখা নাযাব। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ দেশৰ বাহিৰত ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ হৈ খেলিবলৈ সাজু।

  • Share this:
ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (IPL)ৰ অন্যতম কিংবদন্তী সুৰেশ ৰাইনাই সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটক বিদায় জনাইছে। সুৰেশ ৰাইনাক আৰু আই পি এল আৰু ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত খেলি থকা দেখা নাযাব। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ দেশৰ বাহিৰত ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ হৈ খেলিবলৈ সাজু। ৰাইনা আই পি এলৰ ইতিহাসৰ শীৰ্ষ স্কোৰিং খেলুৱৈসকলৰ মাজৰ এজন। দলৰ সংখ্যা ৮ ৰ পৰা ১০ লৈ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও তেওঁ ২০২২ চনৰ বৃহৎ নিলামত বিক্ৰী হোৱা নাছিল।

সুৰেশ ৰাইনা নিঃসন্দেহে আই পি এল ইতিহাসৰ অন্যতম ডাঙৰ নাম। তেওঁ বৰ্তমান লীগৰ ইতিহাসত ৫ম সৰ্বাধিক স্ক'ৰাৰ। যদিও ৰাইনাই ইতিমধ্যে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ লৈছে, বিচিচিআইৰ নিয়ম অনুসৰি, তেওঁ এতিয়াও বিদেশী টি-২০ লীগ খেলিবলৈ যোগ্য নহয়। তেওঁ দেশৰ বাহিৰত ব্যক্তিগত লীগত খেলিবলৈ আই পি এলৰ পৰা অৱসৰ ল'ব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, কোৱা হৈছে যে ৰাইনাই বিদেশত লীগ খেলিবলৈ সকলো ফৰ্মেটৰ পৰা অৱসৰ লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সুৰেশ ৰাইনা দক্ষিণ আফ্ৰিকা, শ্ৰীলংকা আৰু ইউ.এ.ই.-ত টি-২০ লীগক লৈ উৎসাহিত।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি