• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ২০২৩ৰ বিশ্বকাপলৈকে কোনো বিশ্ৰাম নাই: ৰোহিত-বিৰাটৰ বাৰে বাৰে বিৰতিৰ সমালোচনা গাভাস্কাৰৰ ...

২০২৩ৰ বিশ্বকাপলৈকে কোনো বিশ্ৰাম নাই: ৰোহিত-বিৰাটৰ বাৰে বাৰে বিৰতিৰ সমালোচনা গাভাস্কাৰৰ ...

টীম ইণ্ডিয়াৰ বহুতো জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈয়ে কামৰ বোজা দেখুৱাই বিশেষকৈ বেটছমেনসকলে যোৱা এবছৰ ধৰি সঘনাই বিৰতি লৈছে। ইয়াত বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহৰ দৰে খেলুৱৈ অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ বহুতো জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈয়ে কামৰ বোজা দেখুৱাই বিশেষকৈ বেটছমেনসকলে যোৱা এবছৰ ধৰি সঘনাই বিৰতি লৈছে। ইয়াত বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহৰ দৰে খেলুৱৈ অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ বহুতো জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈয়ে কামৰ বোজা দেখুৱাই বিশেষকৈ বেটছমেনসকলে যোৱা এবছৰ ধৰি সঘনাই বিৰতি লৈছে। ইয়াত বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহৰ দৰে খেলুৱৈ অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

  • Share this:
টীম ইণ্ডিয়াৰ বহুতো জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈয়ে কামৰ বোজা দেখুৱাই বিশেষকৈ বেটছমেনসকলে যোৱা এবছৰ ধৰি সঘনাই বিৰতি লৈছে। ইয়াত বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহৰ দৰে খেলুৱৈ অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

অৱশ্যে, ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অপেনাৰ সুনীল গাভাস্কাৰে বাৰে বাৰে খেলুৱৈসকলৰ কামৰ বোজা দেখুৱাই বিৰতি লোৱাক ভাল পোৱা নাই। তেওঁ বিশ্বাস কৰে যে অহা বছৰ ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এদিনীয়া বিশ্বকাপৰ আগতে এতিয়া কোনো খেলুৱৈক বিশ্ৰাম দিয়া উচিত নহয়। অন্ততঃ দলটোৰ জ্যেষ্ঠ বেটছমেনসকলে এতিয়া বিশ্বকাপলৈকে একেলগে খেলিব লাগে।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছতে টীম ইণ্ডিয়াই নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণলৈ গৈছে। ইয়াত ৩ খন টি-২০ৰ পিছত দুয়োখন দেশৰ মাজত ৩খন এদিনীয়া খেল খেলা হৈছে। বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু কে এল ৰাহুলৰ দৰে জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈসকলে এই শৃংখলাত খেলি থকা নাই। হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াই টি-২০ত দলটোৰ অধিনায়ক হোৱাৰ পিছত, শিখৰ ধাৱান এদিনীয়া শৃংখলাত দলটোৰ দায়িত্বত আছে।

পৰৱৰ্তী এদিনীয়া বিশ্বকাপ ২০২৩ চনত ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব। প্ৰতিযোগিতাখনৰ বাবে এবছৰতকৈও কম সময় বাকী থকাৰ সময়ত, গাভাস্কাৰে বিশ্বাস কৰে যে দলটোক আৰু অত্যাধিক সালসলনি কৰা উচিত নহয়। কিয়নো যদি এতিয়াও দলত পৰিৱৰ্তন হয়, তেন্তে ফলাফল ভাল নহ'ব। ইনচাইড স্পৰ্টছৰ মতে, গাভাস্কাৰে কয়, "এদিনীয়া বিশ্বকাপ এবছৰতকৈও কম সময় বাকী আছে। এনে পৰিস্থিতিত, এতিয়া দল পৰিচালনাকাৰীয়ে জ্যেষ্ঠ বেটছমেনসকলক বিশ্ৰাম দিব নালাগে আৰু চেষ্টা কৰিব লাগে যে বেটছমেনসকলে যিমান সম্ভৱ একেলগে খেলিব লাগে। যাতে তেওঁলোকৰ মাজত পাৰস্পৰিক বুজাবুজি আৰু সমন্বয় উন্নত হ'ব পাৰে।

জ্যেষ্ঠ বেটছমেনসকলৰ বাবে একেলগে খেলাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ: গাভাস্কাৰ
গাভাস্কাৰে লগতে কয়, "সীমিত অভাৰৰ ক্ৰিকেটত বেটছমেনসকলৰ মাজত ভাল যুটীৰ বাবে, তেওঁলোকৰ মাজত উন্নত সমন্বয় আৰু পাৰস্পৰিক বুজাবুজি থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। এইটো তেতিয়াহে সম্ভৱ হ'ব যেতিয়া বেটছমেনসকলে যিমান সম্ভৱ একেলগে খেলিব।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি