• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ‘বেটিঙত ক’ত সমস্যা হয় ৰোহিত শৰ্মাৰ’, ‘হিটমেন’ক লৈ সুনীল গাভাস্কাৰৰ ডাঙৰ মন্তব্য

‘বেটিঙত ক’ত সমস্যা হয় ৰোহিত শৰ্মাৰ’, ‘হিটমেন’ক লৈ সুনীল গাভাস্কাৰৰ ডাঙৰ মন্তব্য

ভাৰতীয় অধিনায়কজনৰ এই ইনিংছটোৱে ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰক খুব প্ৰভাৱিত কৰে, কিন্তু তেওঁ এইক্ষেত্ৰত কিছু ইংগিত প্ৰদান কৰে যাৰ বাবে ৰোহিত শৰ্মা কিছু সাৱধান হোৱা উচিত।

ভাৰতীয় অধিনায়কজনৰ এই ইনিংছটোৱে ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰক খুব প্ৰভাৱিত কৰে, কিন্তু তেওঁ এইক্ষেত্ৰত কিছু ইংগিত প্ৰদান কৰে যাৰ বাবে ৰোহিত শৰ্মা কিছু সাৱধান হোৱা উচিত।

ভাৰতীয় অধিনায়কজনৰ এই ইনিংছটোৱে ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰক খুব প্ৰভাৱিত কৰে, কিন্তু তেওঁ এইক্ষেত্ৰত কিছু ইংগিত প্ৰদান কৰে যাৰ বাবে ৰোহিত শৰ্মা কিছু সাৱধান হোৱা উচিত।

  • Share this:
অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই শুকুৰবাৰে নাগপুৰত দ্বিতীয় টি–২০ত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ২০ বলত চাৰিটা ৬ আৰু চাৰিটা চাৰিৰ সহায়ত অপৰাজিত ৪৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰি ভাৰতৰ জয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল। এই ইনিংছৰ জৰিয়তে টীম ইণ্ডিয়াই ৭.২ অভাৰত ৯১ ৰানৰ লক্ষ্য সহজতে অতিক্ৰম কৰে আৰু তিনিখনীয়া মেচৰ ছিৰিজত ১–১ত সমতা স্থাপন কৰে। সেমেকা আউটপিল্ডৰ বাবে মেচখন আঠ অভাৰৰ কৰা হৈছিল। অষ্ট্ৰেলিয়াই প্ৰথমে বেটিং কৰি ৫ উইকেটত ৯০ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। পিছত ভাৰতে ৰোহিত শৰ্মাৰ সুন্দৰ ইনিংছৰ সহায়ত মেচখন নিজৰ হাতলৈ আনিবলৈ সক্ষম হয়। ভাৰতীয় অধিনায়কজনৰ এই ইনিংছটোৱে ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰক খুব প্ৰভাৱিত কৰে, কিন্তু তেওঁ এইক্ষেত্ৰত কিছু ইংগিত প্ৰদান কৰে যাৰ বাবে ৰোহিত শৰ্মা কিছু সাৱধান হোৱা উচিত।

সুনীল গাভাস্কাৰে দ্বিতীয় টি–২০ৰ পিছত ষ্টাৰ স্প’ৰ্টছত কয়, ‘আজি ৰোহিতৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি যি দেখিছিল সেয়া আছিল জোখ-মাখ কৰি খেলা শ্বট। তেওঁ ডিফেণ্ড কৰিব বিচৰা নাছিল যদিও খুব নিৰ্বাচিত শ্বট খেলিছিল। আৰু চাওক, যেতিয়া তেওঁ ফ্লিক শ্বট বা পুল শ্বট খেলে, তেতিয়া তেওঁ ইয়াত যথেষ্ট ভাল। কিন্তু যেতিয়া তেওঁ অফ-ছাইডত খেলিব বিচাৰে, তেওঁ যেন বিপদত পৰিছে, ৰোহিতে বল ষ্টেণ্ডলৈ পঠোৱাৰ পৰিৱৰ্তে বতাহত খেলিবলৈ বাধ্য হৈছে। আৰু সেইটোত তেওঁ অধিক মনোযোগ দিব লাগিব।’

তেওঁ আৰু কয়, ‘যেতিয়া ৰোহিতে নিজৰ সীমাৰ ভিতৰত এই বলটো মাৰি থাকিলহেঁতেন, তেতিয়া তেওঁৰ একেবাৰেই কোনো সমস্যা নাই। সেইটোৱেই তেওঁ কৰা উচিত। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে তেওঁ অতি লেহেমীয়া ইনিংছ খেলিছিল। তেওঁ ৰৈ আছিল, বল কাটি আছিল, এনেকুৱা নহয় যে তেওঁ আহিছে আৰু ধুমধাম বেটিং কৰিবলৈ লৈছে। সেইবাবেই তেওঁ ইমান ভাল বেটিং কৰিছিল।

মন কৰিবলগীয়া যে ২০ বলত অপৰাজিত ৪৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰি শুকুৰবাৰে ভাৰতে অষ্ট্ৰেলিয়াক ৬ উইকেটত পৰাস্ত কৰি তিনিখন মেচৰ শৃংখলা ১-১ গ’লত সমতা স্থাপন কৰাত সহায় কৰে। ভিজা আউটফিল্ডৰ বাবে খেলখন প্ৰতি দলৰ ৮ অভাৰলৈ হ্ৰাস কৰা হয়। ২০ বলত মেথিউ ৱেডে ৪৩ ৰানৰ সহায়ত অষ্ট্ৰেলিয়াই ৫ উইকেটত ৯০ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। ইয়াৰ উত্তৰত ভাৰতে ৪টা উইকেট হেৰুৱাই ৯২ ৰান সংগ্ৰহ কৰি ৪টা বল বাকী থকা অৱস্থাত জয় নিশ্চিত কৰে। শেষৰ অভাৰৰ প্ৰথম দুটা বলত দীনেশ কাৰ্তিকে ছয় আৰু চাৰি কোবাই জয় নিশ্চিত কৰে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি