• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Sri Lanka vs Australia: অভিষেক টেষ্টত জয়সূৰ্যই দখল কৰিলে ১২ টা উইকেট, শ্ৰীলংকাই ইনিংছ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিলে অষ্ট্ৰেলিয়াক ...

Sri Lanka vs Australia: অভিষেক টেষ্টত জয়সূৰ্যই দখল কৰিলে ১২ টা উইকেট, শ্ৰীলংকাই ইনিংছ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিলে অষ্ট্ৰেলিয়াক ...

শ্ৰীলংকাই ভ্ৰমণকাৰী অষ্ট্ৰেলিয়ান দলটোক গালে টেষ্টত এক ইনিংছ আৰু ৩৯ ৰাণত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে। দ্বিতীয় টেষ্টৰ নায়ক আছিল প্ৰভাত জয়সূৰ্য যিয়ে অভিষেক টেষ্টত ১২ টা উইকেট দখল কৰিছিল।

শ্ৰীলংকাই ভ্ৰমণকাৰী অষ্ট্ৰেলিয়ান দলটোক গালে টেষ্টত এক ইনিংছ আৰু ৩৯ ৰাণত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে। দ্বিতীয় টেষ্টৰ নায়ক আছিল প্ৰভাত জয়সূৰ্য যিয়ে অভিষেক টেষ্টত ১২ টা উইকেট দখল কৰিছিল।

শ্ৰীলংকাই ভ্ৰমণকাৰী অষ্ট্ৰেলিয়ান দলটোক গালে টেষ্টত এক ইনিংছ আৰু ৩৯ ৰাণত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে। দ্বিতীয় টেষ্টৰ নায়ক আছিল প্ৰভাত জয়সূৰ্য যিয়ে অভিষেক টেষ্টত ১২ টা উইকেট দখল কৰিছিল।

  • Share this:
শ্ৰীলংকাই ভ্ৰমণকাৰী অষ্ট্ৰেলিয়ান দলটোক গালে টেষ্টত এক ইনিংছ আৰু ৩৯ ৰাণত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে। তাৰকা খচিত অষ্ট্ৰেলিয়ান দলটোক চতুৰ্থ দিনা শ্ৰীলংকাৰ নতুন যুগৰ খেলুৱৈসকলে পৰাস্ত কৰিছে। দ্বিতীয় টেষ্টৰ নায়ক আছিল প্ৰভাত জয়সূৰ্য যিয়ে অভিষেক টেষ্টত ১২ টা উইকেট দখল কৰিছিল। ৩০ বছৰীয়া বাওঁহাতৰ স্পিনাৰজনৰ বিৰুদ্ধে দুয়োটা ইনিংছতে অসহায় দেখা গৈছিল অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বেটিং লাইনআপ। গালে টেষ্টত প্ৰথমে বেটিং কৰি অষ্ট্ৰেলিয়াই ষ্টিভ স্মিথ আৰু মাৰ্নাছ লাবুচাগনেৰ শতকৰ বাবে ৩৬৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। একে সময়তে, শ্ৰীলংকাই দিনেশ চান্দিমালৰ দ্বিশতকৰ সহায়ত প্ৰথম ইনিংছত ৫৫৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। শ্ৰীলংকাই দ্বিতীয় ইনিংছত কেংগাৰু দলটোক মাত্ৰ ১৫১ ৰাণত আউট কৰে।

গালে টেষ্টৰ চতুৰ্থ দিনা শ্ৰীলংকাই প্ৰথম ইনিংছত ৬ উইকেটত ৪৩১ ৰাণত দিনটো পুনৰ আৰম্ভ কৰে। মেণ্ডিছে ৭ম উইকেটৰ বাবে চান্দিমালৰ সৈতে ৬৮ ৰাণৰ যুটী বান্ধে আৰু ৰজিতাৰ সৈতে ৪৯ ৰাণৰ অন্তিম উইকেটত যুটী গঢ়ে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি