• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • UAE T20 League: শ্বেন বণ্ড MI এমিৰেটছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে নিযুক্ত, ৩ জন ভাৰতীয় দিগ্গজ খেলুৱৈৰ কোচিং ষ্টাফত যোগদান ...

UAE T20 League: শ্বেন বণ্ড MI এমিৰেটছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে নিযুক্ত, ৩ জন ভাৰতীয় দিগ্গজ খেলুৱৈৰ কোচিং ষ্টাফত যোগদান ...

আই পি এল আৰু অন্যান্য লীগৰ সফলতাৰ পিছত, একেধৰণৰ টি-20 লীগ এতিয়া ইউ.এ.ই. আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত আৰম্ভ হ'ব। এমআই এমিৰেটছ দলটোৱে ইউ.এ.ই.ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ লীগত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

আই পি এল আৰু অন্যান্য লীগৰ সফলতাৰ পিছত, একেধৰণৰ টি-20 লীগ এতিয়া ইউ.এ.ই. আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত আৰম্ভ হ'ব। এমআই এমিৰেটছ দলটোৱে ইউ.এ.ই.ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ লীগত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

আই পি এল আৰু অন্যান্য লীগৰ সফলতাৰ পিছত, একেধৰণৰ টি-20 লীগ এতিয়া ইউ.এ.ই. আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত আৰম্ভ হ'ব। এমআই এমিৰেটছ দলটোৱে ইউ.এ.ই.ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ লীগত অংশগ্ৰহণ কৰিব।

  • Share this:
আই পি এল আৰু অন্যান্য লীগৰ সফলতাৰ পিছত, একেধৰণৰ টি-20 লীগ এতিয়া ইউ.এ.ই. আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত আৰম্ভ হ'ব। এমআই এমিৰেটছ দলটোৱে ইউ.এ.ই.ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ লীগত অংশগ্ৰহণ কৰিব। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বৰ্তমান আৰু প্ৰাক্তন খেলুৱৈসকলক এই দলটোত যোগ দিয়া হৈছে। এতিয়া এই দলটোৰ প্ৰশিক্ষণ কৰ্মচাৰীসকলকো ঘোষণা কৰা হৈছে। নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰাক্তন দ্ৰুত বলাৰ শ্বেন বণ্ডক এমিৰেটছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ বৰ্তমান মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বলিং প্ৰশিক্ষক, তেওঁ এই দায়িত্বৰ সৈতে এমআই এমিৰেটছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ ভূমিকাও পালন কৰিব। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বাবে নতুন প্ৰতিভা বিচাৰি উলিওৱা পাৰ্থিৱ পেটেল আৰু বিনয় কুমাৰকো এই প্ৰশিক্ষণ দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। পাৰ্থিৱ মুম্বাই এমিৰেটছ দলৰ বেটিং প্ৰশিক্ষক হ'ব আৰু বিনয়ে বলিং প্ৰশিক্ষকৰ ভূমিকা পালন কৰিব। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ প্ৰাক্তন অলৰাউণ্ডাৰ জেমছ ফ্ৰেংকলিনক ফিল্ডিং প্ৰশিক্ষকৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে।

শ্বেন বণ্ডৰ উপৰিও পাৰ্থিৱ পেটেল, বিনয় কুমাৰ, প্ৰাক্তন ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ তথা ইউএই ক্ৰিকেট দলৰ প্ৰশিক্ষক ৰবীন সিঙেও এম আই এমিৰেটছৰ অংশ হ'ব। তেওঁক এই ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ জেনেৰেল মেনেজাৰ ক্ৰিকেট কৰা হৈছে।বণ্ডে ২০১৫ চনত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছত যোগদান কৰিছিল আৰু তেতিয়াৰ পৰা দলটোৱে চাৰিটা খিতাপ জিকিছে আৰু বছৰ বছৰ ধৰি বলাৰসকলক এনেদৰে সজ্জিত কৰিছে যে তেওঁলোকে গোলকীয় পৰ্যায়ত তেওঁলোকৰ সম্ভাৱনা উপলব্ধি কৰিছে। ৰবীন সিঙে ২০১০ চনত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ প্ৰশিক্ষণ দলত যোগদান কৰিছিল আৰু তেতিয়াৰ পৰা পাঁচটা আই পি এল আৰু দুটা চেম্পিয়নছ লীগ খিতাপ অভিযানৰ অংশ আছিল। তেওঁ শ্বেন বণ্ডৰ সৈতেও কাম কৰিছে।

ৰবীন সিঙৰ সংযোজনে এমআই এমিৰেটছক লাভান্বিত কৰিব
ৰবীন সিঙে দীৰ্ঘদিন ধৰি ইউ.এ.ই.ৰ ক্ৰিকেট প্ৰণালীৰ অংশ হৈ আছে। তেওঁৰ সংযোজনে এমিৰেটছ দলক যথেষ্ট লাভান্বিত কৰিব আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে ইউ.এ.ই.ত তেওঁলোকৰ ক্ৰিকেট চিন্তাধাৰা সম্প্ৰসাৰিত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। পাৰ্থিৱ পেটেলে অতীতত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল আৰু ২০২০ চনৰ পৰা ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ বাবে প্ৰতিভা স্কাউটিং দলৰ অংশ আছিল। একে সময়তে, পাৰ্থিৱৰ দৰে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ হৈ খেলা বিনয় কুমাৰ এবছৰ আগতে প্ৰতিভা সন্ধান দলৰ অংশ হৈ পৰিছে।

পাৰ্থিৱ আৰু বিনয় ২০১৫ আৰু ২০১৭ চনত আই পি এল জয় কৰা মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ দলৰ অংশ আছিল। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ প্ৰাক্তন অলৰাউণ্ডাৰ জেমছ ফ্ৰেঙ্কলিনেও ফিল্ডিং প্ৰশিক্ষক হিচাপে এমআই এমিৰেটছত যোগদান কৰিছে। এমআই এমিৰেটছৰ বাবে ভাল কথাটো হ'ল যে প্ৰশিক্ষণ কৰ্মচাৰীৰ সৈতে জড়িত বেছিভাগ প্ৰাক্তন ব্যক্তি দীৰ্ঘদিন ধৰি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ সৈতে আছে। এনে পৰিস্থিতিত, এই প্ৰশিক্ষণ দলে এমিৰেটছ দলৰ বাবে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ পৰা লাভ কৰা অভিজ্ঞতাৰ ভাল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

এমআই এমিৰেটেও নতুন মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিব: আকাশ
"মুম্বাই এমিৰেটছত তেওঁলোকৰ নতুন ভূমিকাৰ বাবে মই শ্বেন, ৰবীন, পাৰ্থিৱ, বিনয় আৰু জেমছক স্বাগতম জনাইছো। এই সকলোবোৰ যোৱা কেইবছৰমানত বিভিন্ন সময়ৰ বাবে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংশ হৈ আছে। এনে পৰিস্থিতিত, মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ দলটোৱে যি মূল্যবোধৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি এই বিন্দুত উপনীত হৈছে সেই বিষয়ে এই প্ৰশিক্ষণ দলটো ভালদৰে অৱগত। মই নিশ্চিত যে এই সকলো এমআইয়ে এমিৰেটছক এটা দল হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ সক্ষম হ'ব যি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ অনুৰাগীসকলৰ প্ৰেম কঢ়িয়াই আনে।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি