• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে শতকেৰে ঘূৰি আহিছে ফৰ্মলৈ, দলটোৰ সংকট মোচন কৰি অৰ্জন কৰিলে চতুৰ্থ শতক ...

ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে শতকেৰে ঘূৰি আহিছে ফৰ্মলৈ, দলটোৰ সংকট মোচন কৰি অৰ্জন কৰিলে চতুৰ্থ শতক ...

ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে এটা শতকৰ মাজেৰে ফৰ্মলৈ উভতি আহিছে। বাংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হোৱা তৃতীয় অনানুষ্ঠানিক টেষ্ট মেচৰ প্ৰথম দিনা ভাৰত এ ৰ হৈ খেলি থকা সময়ত নিউজিলেণ্ড এ ৰ বিৰুদ্ধে ১০৮ ৰাণৰ এক সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে।

ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে এটা শতকৰ মাজেৰে ফৰ্মলৈ উভতি আহিছে। বাংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হোৱা তৃতীয় অনানুষ্ঠানিক টেষ্ট মেচৰ প্ৰথম দিনা ভাৰত এ ৰ হৈ খেলি থকা সময়ত নিউজিলেণ্ড এ ৰ বিৰুদ্ধে ১০৮ ৰাণৰ এক সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে।

ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে এটা শতকৰ মাজেৰে ফৰ্মলৈ উভতি আহিছে। বাংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হোৱা তৃতীয় অনানুষ্ঠানিক টেষ্ট মেচৰ প্ৰথম দিনা ভাৰত এ ৰ হৈ খেলি থকা সময়ত নিউজিলেণ্ড এ ৰ বিৰুদ্ধে ১০৮ ৰাণৰ এক সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ পৰা আঁতৰি থকা যুৱ বেটছমেন ঋতুৰাজ গায়কোৱাড়ে এটা শতকৰ মাজেৰে ফৰ্মলৈ উভতি আহিছে। বাংগালুৰুত অনুষ্ঠিত হোৱা তৃতীয় অনানুষ্ঠানিক টেষ্ট মেচৰ প্ৰথম দিনা ভাৰত এ ৰ হৈ খেলি থকা সময়ত সোঁহাতৰ বেটছমেনজনে নিউজিলেণ্ড এ(ভাৰত এ বনাম নিউজিলেণ্ড এ)ৰ বিৰুদ্ধে ১০৮ ৰাণৰ এক সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে। ঋতুৰাজৰ উজ্জ্বল শতকৰ ভিত্তিত ভাৰত এ-য়ে প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ শেষত তেওঁলোকৰ প্ৰথম ইনিংছত ২৯৩ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

এয়া হৈছে ২৫ বছৰীয়া ৰিতুৰাজৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ কেৰিয়াৰৰ চতুৰ্থ শতক। ইয়াৰ পূৰ্বে, ভাৰত এ'ৰ অধিনায়ক প্ৰিয়ংক পাঞ্চালে টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। দলটোৱে মুঠ ৪০ ৰাণত প্ৰথম উইকেট হেৰুৱাইছিল। প্ৰিয়ংকে ৫৪ টা বল খেলি ৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিছিল। ইয়াৰ পিছত, ৰিতুৰাজ গায়কৱাডে অভিমন্যু ইস্বৰণক (Abhimanyu Eshwaran) সমৰ্থন কৰিবলৈ আহিছিল। ইশ্বৰণ ৮৩ টা বলত ৩৮ ৰাণ কৰি আউট হয়।

ইয়াৰ পিছত তেওঁ উপেন্দ্ৰ যাদৱৰ সৈতে ইনিংছটো স্থিৰ কৰি ৰাখে আৰু দুয়োজন বেটছমেনে ১৫১ ৰাণৰ যুটী বান্ধি দলটোৰ স্ক'ৰ ২৬৬ ৰাণলৈ লৈ যায়। ঋতুৰাজে ১২৭ টা বলত ১০৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, যাৰ ভিতৰত আছিল ১২ টা চাৰি আৰু ২টা ছয়, আনহাতে উপেন্দ্ৰ যাদৱে ৯টা চাৰি আৰু দুটা ছয়ৰ সহায়ত ১৩৪ টা বলত ৭৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি