• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ল'লে ৰবীন উথাপ্পাই , ২০ বছৰীয়া কেৰিয়াৰ সমাপ্ত, আনকি আৰু IPLও নেখেলে ক্ৰিকেটাৰগৰাকীয়ে ...

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ল'লে ৰবীন উথাপ্পাই , ২০ বছৰীয়া কেৰিয়াৰ সমাপ্ত, আনকি আৰু IPLও নেখেলে ক্ৰিকেটাৰগৰাকীয়ে ...

ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ ৰবীন উথাপ্পাই ১৪ ছেপ্টেম্বৰত সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। উথাপ্পাই ২০০৬ চনৰ ১৫ এপ্ৰিলত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া খেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ ৰবীন উথাপ্পাই ১৪ ছেপ্টেম্বৰত সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। উথাপ্পাই ২০০৬ চনৰ ১৫ এপ্ৰিলত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া খেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ ৰবীন উথাপ্পাই ১৪ ছেপ্টেম্বৰত সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। উথাপ্পাই ২০০৬ চনৰ ১৫ এপ্ৰিলত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া খেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ ৰবীন উথাপ্পাই ১৪ ছেপ্টেম্বৰত সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। উথাপ্পাই ২০০৬ চনৰ ১৫ এপ্ৰিলত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া খেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। ইন্দোৰত তেওঁৰ অভিষেক মেচত, ৰবীনে আৰম্ভণিৰ সময়ত ৮৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। উথাপ্পাই সামাজিক মাধ্যমত এটা আৱেগিক পোষ্টৰ জৰিয়তে মৰম আৰু সন্মানৰ বাবে সকলোকে ধন্যবাদ জনাইছে। ৰবীন উথাপ্পা তেওঁৰ আক্ৰমণাত্মক বেটিঙৰ বাবে জনাজাত আছিল আৰু বগা বলৰ ক্ৰিকেটৰ দুয়োটা ফৰ্মেটত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল। তেওঁ শেষবাৰৰ বাবে ২০১৫ চনত দেশৰ হৈ খেলিছিল।

"মোৰ দেশ আৰু মোৰ ৰাজ্য কৰ্ণাটকক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাটো মোৰ বাবে আটাইতকৈ ডাঙৰ সন্মান। অৱশ্যে, সকলো ভাল বস্তুৰ সমাপ্তি ঘটিব লাগিব। কৃতজ্ঞ হৃদয়েৰে মই সকলো ধৰণৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো।" ৰবীন উথাপ্পা ২০০৭ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ বিজয়ী ভাৰতীয় দলৰ সদস্য আছিল।



তেওঁৰ কেৰিয়াৰ ৫০ অভাৰৰ এদিনীয়াখেলৰ সৈতে আৰম্ভ হৈছিল, গুৱাহাটীত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁ ৪৬ খন এদিনীয়াত খেলিছিল, মুঠ ৯৩৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল, ৮৬ ৰাণ তেওঁৰ সৰ্বাধিক স্ক'ৰ আছিল। উথাপ্পাই ১৩ খন টি-২০ত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল, য'ত তেওঁ ১১৮.০১ ৰ ষ্ট্ৰাইক-ৰেটত ২৪৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি