• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs ENG: 'পন্তক অভিনন্দন কিন্তু আমি ভয় নকৰোঁ', ইংলেণ্ডৰ প্ৰশিক্ষকে ঋষভক প্ৰত্যুত্তৰ দিলে এইদৰে ...

IND vs ENG: 'পন্তক অভিনন্দন কিন্তু আমি ভয় নকৰোঁ', ইংলেণ্ডৰ প্ৰশিক্ষকে ঋষভক প্ৰত্যুত্তৰ দিলে এইদৰে ...

পণ্টৰ শতকে হয়তো ইংলেণ্ডক বেকফুটত ৰাখিছে কিন্তু ইংলেণ্ডৰ সহকাৰী প্ৰশিক্ষক পল কলিংউডে কয় যে আয়োজক দল ভয় খোৱা নাই৷ প্ৰশিক্ষকজনে দাবী কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটোৱে পুনৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিব।

পণ্টৰ শতকে হয়তো ইংলেণ্ডক বেকফুটত ৰাখিছে কিন্তু ইংলেণ্ডৰ সহকাৰী প্ৰশিক্ষক পল কলিংউডে কয় যে আয়োজক দল ভয় খোৱা নাই৷ প্ৰশিক্ষকজনে দাবী কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটোৱে পুনৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিব।

পণ্টৰ শতকে হয়তো ইংলেণ্ডক বেকফুটত ৰাখিছে কিন্তু ইংলেণ্ডৰ সহকাৰী প্ৰশিক্ষক পল কলিংউডে কয় যে আয়োজক দল ভয় খোৱা নাই৷ প্ৰশিক্ষকজনে দাবী কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটোৱে পুনৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিব।

  • Share this:
ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৫ম টেষ্টত ১৪৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি ভাৰতক সমস্যাৰ পৰা বাহিৰ লৈ যোৱা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে কয় যে তেওঁ বলাৰসকলক মানসিকভাৱে হেচা দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল৷ পণ্টৰ শতকে হয়তো ইংলেণ্ডক বেকফুটত ৰাখিছে কিন্তু ইংলেণ্ডৰ সহকাৰী প্ৰশিক্ষক পল কলিংউডে কয় যে আয়োজক দল ভয় খোৱা নাই৷ প্ৰশিক্ষকজনে দাবী কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটোৱে পুনৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিব। পন্তৰ শতকৰ পিছফালে ভাৰতে প্ৰথম দিনা সাতটা উইকেট হেৰুৱাই ৩৩৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

কলিংউডে প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ পিছত কৈছিল, "মই নাভাবো যে আমি দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে চাপত থাকিম কিন্তু পণ্টৰ ইনিংছৰ প্ৰতি অভিবাদন জনাইছো। যেতিয়া আপুনি বিশ্বমানৰ খেলুৱৈসকলৰ বিৰুদ্ধে খেলে, তেতিয়া বিশ্বমানৰ প্ৰদৰ্শন হয়," তেওঁ কয়, "আমি চতুৰ্থ ইনিংছত লক্ষ্যটো অনুসৰণ কৰিবলৈ ভয় নকৰোঁ। নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন খেলত আমাৰ প্ৰদৰ্শনৰ পৰা এইটো স্পষ্ট যে আমি বিপক্ষক ভয় নকৰোঁ," তেওঁ কয়, "আমি পৰম্পৰাগত টেষ্ট ক্ৰিকেট খেলা নাই। আমি যিমান সম্ভৱ আক্ৰমণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ আৰু উইকেট ল'বলৈ চেষ্টা কৰোঁ। আমি ৰান ৰেট হ্ৰাস হোৱাটো নিবিচাৰো।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি