• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Happy Birthday Rishabh Pant: এখন চহৰৰ পৰা আন এখন চহৰলৈ সংগ্ৰাম কৰা পণ্টে কেনেকৈ স্থান পালে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলত ?

Happy Birthday Rishabh Pant: এখন চহৰৰ পৰা আন এখন চহৰলৈ সংগ্ৰাম কৰা পণ্টে কেনেকৈ স্থান পালে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলত ?

Happy Birthday Rishabh Pant: ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) আজি অৰ্থাৎ ৪ অক্টোবৰ ২০২১ তাৰিখে তেওঁৰ ২৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰিছে।

Happy Birthday Rishabh Pant: ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) আজি অৰ্থাৎ ৪ অক্টোবৰ ২০২১ তাৰিখে তেওঁৰ ২৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰিছে।

Happy Birthday Rishabh Pant: ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) আজি অৰ্থাৎ ৪ অক্টোবৰ ২০২১ তাৰিখে তেওঁৰ ২৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰিছে।

  • Share this:
Happy Birthday Rishabh Pant: ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) আজি অৰ্থাৎ ৪ অক্টোবৰ ২০২১ তাৰিখে তেওঁৰ ২৪ তম জন্মদিন উদযাপন কৰিছে। পণ্টে ক্ৰিকেটত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত চহৰৰ পৰা চহৰলৈ ভ্ৰমণ কৰিছিল। তেওঁৰ সংগ্ৰামো যথেষ্ট আছিল। তেওঁ ৰুৰকীৰ (Uttarakhand) পৰা দিল্লীলৈ, তাৰ পিছত ৰাজস্থানলৈ, পিছত দিল্লীলৈ যাত্ৰা কৰিব লগা হৈছিল। আনকি এবাৰ তেওঁক একাডেমীৰ পৰা বাহিৰ কৰি দিয়া হৈছিল। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ দিনটো দিল্লীৰ গুৰুদ্বাৰাত কটাব লগা হৈছিল।

পিছত তেওঁ তেওঁৰ বেটিং দক্ষতাৰে সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছিল। তেওঁ বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত অনুৰ্ধ-১৯ বিশ্বকাপত ভাৰতীয় দলৰ হৈ বেটিং কৰে, নেপালৰ বিৰুদ্ধে অভিলেখ ভংগ কৰা অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে আৰু তাৰ পিছত নামিবিয়াৰ বিৰুদ্ধে শতক অৰ্জন কৰি ভাৰতক ছেমি ফাইনেলৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰাত সহায় কৰে।

ঘটনাক্ৰমে, তেওঁৰ শতক সেইদিনাই আহিছিল যিদিনা তেওঁক দিল্লী ডেয়াৰডেভিলছে ১০ লাখ টকাৰ আধাৰ মূল্যত ১.৯ কোটি টকাৰ নিবিদাৰে ক্ৰয় কৰিছিল। ২০১৫ চনত ১৮ বছৰ বয়সত ৰঞ্জী ট্ৰফীত আত্মপ্ৰকাশ কৰাৰ এবছৰ পিছত, পণ্টে ২০১৬-১৭ বৰ্ষৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ছিজনত মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিৰুদ্ধে ত্ৰিশতক আৰু ঝাৰখণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৪৮ টা বলত শতক অৰ্জন কৰি যথেষ্ট খ্যাতি অৰ্জন কৰে। জানুৱাৰী ২০১৭-ত, তেওঁক ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন ঘৰুৱা খেলৰ বাবে ভাৰতৰ টি-২০ দলত নাম দিয়া হৈছিল। অৱশ্যে, তেওঁ শৃংখলাটোৰ কেৱল তৃতীয়খন মেচ খেলিছিল আৰু বেংগালুৰুৰ সেই খেলখনত অপৰাজিত ৫ ৰাণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: