• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • BCCIএ দলৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰাৰ ভাবুকি দিছে, ঘৰুৱা ক্ৰিকেট খেলিবলৈ কৈছে ! বেটছমেনজনে দিলে উপযুক্ত প্ৰত্যুত্তৰ ...

BCCIএ দলৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰাৰ ভাবুকি দিছে, ঘৰুৱা ক্ৰিকেট খেলিবলৈ কৈছে ! বেটছমেনজনে দিলে উপযুক্ত প্ৰত্যুত্তৰ ...

আজিংক্য ৰাহানে (Ajinkya Rahane) যোৱা টেষ্ট শৃংখলাত বিফল হৈছিল। যোৱা এবছৰ ধৰি টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। তেওঁক বিচিচিআইয়ে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ২ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে ফৰ্ম পুনৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কৈছে।

আজিংক্য ৰাহানে (Ajinkya Rahane) যোৱা টেষ্ট শৃংখলাত বিফল হৈছিল। যোৱা এবছৰ ধৰি টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। তেওঁক বিচিচিআইয়ে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ২ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে ফৰ্ম পুনৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কৈছে।

আজিংক্য ৰাহানে (Ajinkya Rahane) যোৱা টেষ্ট শৃংখলাত বিফল হৈছিল। যোৱা এবছৰ ধৰি টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। তেওঁক বিচিচিআইয়ে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ২ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে ফৰ্ম পুনৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কৈছে।

  • Share this:
আজিংক্য ৰাহানে (Ajinkya Rahane) যোৱা টেষ্ট শৃংখলাত বিফল হৈছিল। দক্ষিণ আফ্ৰিকাত (India vs South Africa) খেলা তিনিখন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাত ভাৰত ১-২ ব্যৱধানত পৰাজিত হয়। ৰাহানে যোৱা এবছৰ ধৰি টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁক বিচিচিআইয়ে অহা মাহত শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ২ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে ফৰ্ম পুনৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কৈছিল। বোৰ্ডৰ সভাপতি সৌৰভ গাংগুলীয়েও তেওঁক ফৰ্ম ঘূৰাই পাবলৈ ৰঞ্জী ট্ৰফীত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ কৈছিল।

ৰাহানে এতিয়া তেওঁলোক সকলোকে উপযুক্ত প্ৰত্যুত্তৰ দিছে। ৰঞ্জী ট্ৰফী আজিৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। প্ৰথম দিনাই, তেওঁ মুম্বাইৰ পৰা শতক অৰ্জন কৰি নিৰ্বাচকসকললৈ এটা ডাঙৰ বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিছে। আজিংক্য ৰাহানে ১০৮ ৰাণত বেটিং কৰি আছে। তেওঁ এতিয়ালৈকে ২৫০ টা বলৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ ১৪ টা চাৰি আৰু ২ টা ছয় মাৰিছে। ৰাহানেৰ উপৰিও চৰফৰাজ খানেও এটা সুন্দৰ শতক অৰ্জন কৰে। তেওঁ ১২১ ৰাণত অপৰাজিত। তেওঁ ২১৯ টা বলৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ ১৫ টা চাৰি আৰু ২ টা ছয় মাৰিছে। দুয়োজন বেটছমেনে এতিয়ালৈকে চতুৰ্থ উইকেটৰ বাবে ২১৯ ৰাণৰ অপৰাজিত যুটী গঢ়িছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: