உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • ৰিয়ান পৰাগৰ উদযাপনক লৈ বহুতৰে খং, অহংকাৰী বুলি কৈ নিষিদ্ধ কৰাৰ দাবী! ভাষ্যকাৰসকলেও ক'লে এইটো তেওঁ ভুল কৰিছে ...

    ৰিয়ান পৰাগৰ উদযাপনক লৈ বহুতৰে খং, অহংকাৰী বুলি কৈ নিষিদ্ধ কৰাৰ দাবী! ভাষ্যকাৰসকলেও ক'লে এইটো তেওঁ ভুল কৰিছে ...

    দেওবাৰে ২০ বছৰীয়া ৰিয়ান পৰাগে লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ বিৰুদ্ধে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেওঁ প্ৰথমে বেটিঙত ভাল হাত দেখুৱাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ২ টা শ্ৰেষ্ঠ কেচো লৈছিল। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, তেওঁ এটা কাম কৰিছিল যিটো বহুতো ক্ৰিকেট প্ৰেমীক ক্ষুব্ধ কৰিছিল।

    দেওবাৰে ২০ বছৰীয়া ৰিয়ান পৰাগে লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ বিৰুদ্ধে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেওঁ প্ৰথমে বেটিঙত ভাল হাত দেখুৱাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ২ টা শ্ৰেষ্ঠ কেচো লৈছিল। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, তেওঁ এটা কাম কৰিছিল যিটো বহুতো ক্ৰিকেট প্ৰেমীক ক্ষুব্ধ কৰিছিল।

    দেওবাৰে ২০ বছৰীয়া ৰিয়ান পৰাগে লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ বিৰুদ্ধে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেওঁ প্ৰথমে বেটিঙত ভাল হাত দেখুৱাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ২ টা শ্ৰেষ্ঠ কেচো লৈছিল। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, তেওঁ এটা কাম কৰিছিল যিটো বহুতো ক্ৰিকেট প্ৰেমীক ক্ষুব্ধ কৰিছিল।

    • Share this:
    ক্ৰিকেট বা আন যিকোনো খেলত, কেৱল আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনেই গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয়। খেলপথাৰত আপোনাৰ আচৰণো যথেষ্ট গুৰুত্বপূৰ্ণ। তেতিয়াহে আপোনালোকৰ বহুতো খেলুৱৈ বহুবাৰ ভাল খেলিও সমালোচনাৰ বলি হয়। আই পি এল ২০২২ ত দেওবাৰে ৰিয়ান পৰাগৰ সৈতেও একেই ঘটনা ঘটিছিল। ২০ বছৰীয়া যুৱকজনে লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ বিৰুদ্ধে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেওঁ প্ৰথমে বেটিঙত ভাল হাত দেখুৱাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ২ টা শ্ৰেষ্ঠ কেচো লৈছিল। কিন্তু এই সময়ছোৱাত, তেওঁ এটা কাম কৰিছিল যিটো বহুতো ক্ৰিকেট প্ৰেমীক ক্ষুব্ধ কৰিছিল।

    দেওবাৰে সন্ধিয়া আই পি এলত ৰাজস্থান ৰয়েলছ আৰু লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছৰ মাজত খেল হৈছিল। প্ৰথমে বেটিং কৰি ৰাজস্থান ৰয়েলছে ৮ টা উইকেট হেৰুৱাই ১৭৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ৰিয়ান পৰাগৰ অৱদান আছিল ১৯ ৰাণ (১৬ টা বল)। যেতিয়া লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছে ইনিংছ খেলিবলৈ ওলাই আহিছিল, ৰিয়ান পৰাগক বাৰে বাৰে খেলপথাৰত দেখা গৈছিল। অসমৰ এই যুৱকজন এজন শ্ৰেষ্ঠ ফিল্ডাৰ। সেইকাৰণে অধিনায়ক সঞ্জু চেমচনে প্ৰায়ে এই যুৱকজনক এনে ঠাইত নিয়োজিত কৰে য'ত বেছিভাগ বল যায়। পৰাগ আই পি এল ২০২২ ত আটাইতকৈ বেছি কেচ ধৰা ফিল্ডাৰ।

    ৰিয়ান পৰাগে লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ বিৰুদ্ধে দুটা কেচ লৈছিল। তেওঁ প্ৰথমে জছ বাটলাৰৰ সৈতে এটা উজ্জ্বল যুগলবন্দী দেখুৱাইছিল আৰু ক্ৰুণাল পাণ্ডিয়াৰ কেচটো লৈছিল। পাণ্ডিয়াই অশ্বিনৰ বলত লংঅনৰ ওপৰেৰে এটা শ্বট মাৰিছিল। বাটলাৰে ইয়াক প্ৰায় ধৰিছিল, দ্ৰুতগতিত দৌৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ গতিৰ বাবে নিজকে বাউণ্ডেৰী লাইনৰ বাহিৰলৈ যোৱাৰ পৰা বাধা দিব নোৱাৰিলে। ইফালে, ইংলেণ্ডৰ ক্ৰিকেটাৰজনে স্মাৰ্টনেছ দেখুৱাই বাউণ্ডেৰী লাইনৰ বাহিৰলৈ যোৱাৰ আগতে বলটো ৰিয়ান পৰাগৰ ফালে দলিয়াই দিয়ে, যি লং অফৰ পৰা তেওঁৰ ফালে দৌৰি আছিল। পৰাগে জঁপিয়াই পৰিছিল আৰু কেচটো লৈছিল আৰু উচ্চ প্ৰশংসিত হৈছিল।

    এই কেচটোৰ অলপ পিছতে, ১৯ তম অভাৰত, ৰিয়ান পৰাগে মাৰ্কাছ ষ্টইনিছৰ কেচ লোৱাৰ সুযোগ পাইছিল। এইটো এটা অত্যন্ত কঠিন কেচ আছিল। পৰাগে সন্মুখৰ ফালে ড্ৰাইভ মাৰি বলটো ধৰি আঙুলিয়াই দিলে। পৰাগে দেখুৱাইছিল যেন তেওঁ এই কেচটো অতি স্পষ্টতাৰে লৈছিল। কিন্তু তৃতীয় আম্পায়াৰে ইয়াক নট আউট বুলি কৈছিল। টিভি ৰিপ্লেত, স্পষ্টকৈ দেখা গৈছিল যে বলটো পৰাগৰ হাতত যোৱাৰ আগতে মাটিত লাগিছিল। পৰাগৰ কেচটোৰ এই দাবী প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ আৰু ভাষ্যকাৰসকলৰ সৈতে ভাল নহ'ল।



    ষ্টাৰ স্পৰ্টছত ভাষ্য দি থকা মহম্মদ কাইফে স্পষ্টকৈ কৈছে যে আজিৰ যুগত, যেতিয়া খেলপথাৰৰ প্ৰতিটো কোণত কেমেৰা থাকে, তেতিয়া এনে আবেদন কৰাৰ কোনো অৰ্থ নাই। ইমানবোৰ কেমেৰা ইনষ্টল কৰাৰ পিছত, আপুনি অসৎ হ'ব নোৱাৰে। আপুনি ধৰা পৰিব। তেতিয়া পৰাগে কিয় এনে কৰিছিল সেয়া বুজাৰ বাহিৰত। আকাশ চোপ্ৰাই এইটোও কৈছিল যে পৰাগে আপীল কৰিব নালাগিছিল। যদি তেওঁ সন্দেহত আছিল, তেওঁ আম্পায়াৰক তৃতীয় আম্পায়াৰৰ সহায় ল'বলৈ অনুৰোধ কৰিব পাৰিলেহেঁতেন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: