• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IPL 2022: লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি দখল কৰিলে শীৰ্ষ স্থান ...

IPL 2022: লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি দখল কৰিলে শীৰ্ষ স্থান ...

লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক (LSGvsKKR) ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি আই পি এল 2022 ত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয় পঞ্জীয়ন কৰে, লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ হৈ ১১ খন মেচত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয়। ১৬ পইণ্টৰ সৈতে, চুপাৰ জায়াণ্টছে পইণ্ট তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থান সুৰক্ষিত কৰিছে।

লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক (LSGvsKKR) ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি আই পি এল 2022 ত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয় পঞ্জীয়ন কৰে, লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ হৈ ১১ খন মেচত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয়। ১৬ পইণ্টৰ সৈতে, চুপাৰ জায়াণ্টছে পইণ্ট তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থান সুৰক্ষিত কৰিছে।

লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক (LSGvsKKR) ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি আই পি এল 2022 ত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয় পঞ্জীয়ন কৰে, লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ হৈ ১১ খন মেচত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয়। ১৬ পইণ্টৰ সৈতে, চুপাৰ জায়াণ্টছে পইণ্ট তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থান সুৰক্ষিত কৰিছে।

  • Share this:
লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক (LSGvsKKR) ৭৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰি আই পি এল 2022 ত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয় পঞ্জীয়ন কৰে, লক্ষ্ণৌ চুপাৰজায়ান্টছৰ হৈ ১১ খন মেচত তেওঁলোকৰ অষ্টম জয়। ১৬ পইণ্টৰ সৈতে, চুপাৰ জায়াণ্টছে পইণ্ট তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থান সুৰক্ষিত কৰিছে।

১৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য ৰক্ষা কৰি কেকেআৰৰ দলটোৱে ভাল আৰম্ভণি কৰা নাছিল। মুঠ স্ক'ৰত এতিয়ালৈকে এটাও ৰাণ যোগ কৰা হোৱা নাছিল যে অপেনাৰ বাবা ইন্দ্ৰজিতক আয়ুষ বাদোনীয়ে মহছিন খানৰ দ্বাৰা ধৰা পেলাইছিল আৰু কেকেআৰক এটা ডাঙৰ আঘাত দিছিল। কেপ্টেইন শ্ৰেয়াছ আয়াৰেও মুঠ ১১ ৰাণত পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিছিল। এৰন ফিঞ্চ ১৪ ৰাণত আউট হৈছিল।

আন্দ্ৰে ৰাছেল ১৯ টা বলত ৪৫ ৰাণ কৰি আউট হৈছিল

কেকেআৰে নীতিশ ৰাণাৰ ৰূপত তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ উইকেট হেৰুৱাইছিল। কেকেআৰে ২৫ ৰাণত চতুৰ্থ উইকেট হেৰুৱাইছিল। ৰাণৰ হাৰ ত্বৰান্বিত কৰাৰ প্ৰচেষ্টাত ৰিংকু সিঙক ৰবি বিষ্ণোইৰ বলত ক্ৰুণাল পাণ্ডিয়াৰ দ্বাৰা ধৰা পৰিছিল। ৰিংকুৱে ১০ টা বলত ৬ ৰাণ কৰিছিল। আন্দ্ৰে ৰাছেলে নিশ্চিতভাৱে ১৯ টা বলত ৪৫ ৰাণ কৰিছিল কিন্তু তেওঁৰ ইনিংছ আবেশ খানে সমাপ্ত কৰিছিল। বন্ধুত্বপূৰ্ণ ৰয়ে একাউণ্ট নোখোলাকৈ ওলাই গৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: