உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • প্ৰবীণ তাম্বেৰ জীৱন প্ৰশিক্ষক বিদ্যাৰ দ্বাৰা সলনি হৈছিল ! নিজৰ স্থিতি বিচাৰি ২০ বছৰ ধৰি সংগ্ৰাম কৰি আছিল ...

    প্ৰবীণ তাম্বেৰ জীৱন প্ৰশিক্ষক বিদ্যাৰ দ্বাৰা সলনি হৈছিল ! নিজৰ স্থিতি বিচাৰি ২০ বছৰ ধৰি সংগ্ৰাম কৰি আছিল ...

    শেহতীয়াকৈ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ প্ৰবীণ তাম্বেৰ ওপৰত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। যাৰ নাম আছিল 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে।' ছবিখনক লৈ যথেষ্ট গুঞ্জন হৈ আছে।

    শেহতীয়াকৈ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ প্ৰবীণ তাম্বেৰ ওপৰত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। যাৰ নাম আছিল 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে।' ছবিখনক লৈ যথেষ্ট গুঞ্জন হৈ আছে।

    শেহতীয়াকৈ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ প্ৰবীণ তাম্বেৰ ওপৰত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। যাৰ নাম আছিল 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে।' ছবিখনক লৈ যথেষ্ট গুঞ্জন হৈ আছে।

    • Share this:
    শেহতীয়াকৈ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ প্ৰবীণ তাম্বেৰ ওপৰত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। যাৰ নাম আছিল 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে।' ছবিখনক লৈ যথেষ্ট গুঞ্জন হৈ আছে। যেতিয়া প্ৰযোজনা গৃহই ছবিখন নিৰ্মাণ কৰাৰ বিষয়ে তাম্বেৰ কাষ চাপিছিল, তেওঁ স্পষ্টভাৱে অস্বীকাৰ কৰিছিল। "মই শচীন তেণ্ডুলকাৰ, এম এছ ধোনী আৰু বিৰাট কোহলী নহয় যিয়ে মোৰ ওপৰত এখন চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিব বিচাৰিছিল। শেহতীয়াকৈ, প্ৰবীণ তাম্বেক কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ কেইজনমান খেলুৱৈৰ সৈতে মুম্বাইত তেওঁৰ ওপৰত নিৰ্মিত 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে' বোলছবিখন চাইছিল।

    কেকেআৰৰ অধিনায়ক শ্ৰেয়াছ আয়াৰ এই ছবিখন চোৱাৰ পিছত অতি আৱেগিক হৈ পৰিছিল। প্ৰবীণ তাম্বে আজিকালি কেকেআৰৰ প্ৰশিক্ষণ কৰ্মচাৰীৰ ভিতৰত আছে। চিনেমাখন চোৱাৰ পিছত, তাম্বেক দৰ্শকসকলক সম্বোধন কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। কিন্তু তেওঁ তেনে কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। তেওঁ নিজৰ আৱেগক বহুত কঠিনভাৱে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে। প্ৰবীণ তাম্বেই কৈছিল, "মই তেওঁলোকক একমাত্ৰ কথাটো ক'ব পাৰো যে সপোনবোৰ অনুসৰণ কৰা। কিয়নো সপোনবোৰ সঁচা হয়।"

    দ্য ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি প্ৰবীণ তাম্বেয়ে কয়, "মই মোৰ পত্নী আৰু ভায়েকক ছবিখন কেনেকুৱা আছিল সেই বিষয়ে সুধিছিলো। তেওঁ কৈছিল এইটো ভাল। তেওঁলোকে মোক চিনেমাখনৰ কাহিনী কৈ আছিল। প্ৰবীণে ক'লে, নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি মোক কাহিনীটো নক'ব। মই নিজেই চিনেমাখন চাওঁ।" প্ৰবীণ তাম্বেৰ সংগ্ৰামৰ ওপৰত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ো এই ছবিখনত যথেষ্ট প্ৰভাৱিত হৈছিল। তেওঁ তেওঁৰ ভাষণত চলচ্চিত্ৰখনৰ কাহিনী অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছিল। যিটো যথেষ্ট ভাইৰেল হৈছিল।

    প্ৰথমবাৰৰ বাবে, প্ৰবীণে অস্বীকাৰ কৰিছিল
    বাতৰি কাকতখনৰ সৈতে কথা পাতি প্ৰবীণে কয়, "যেতিয়া চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাসকলে চিনেমাখন নিৰ্মাণ কৰাৰ বিষয়ে তেওঁৰ কাষ চাপিছিল, মই নিশ্চিত হোৱা নাছিলো। তাম্বেয়ে কৈছিল মই প্ৰথমবাৰৰ বাবে অস্বীকাৰ কৰিছিলো। তেওঁ তেতিয়া মোক ফোন কৰিছিল আৰু মোক লগ কৰিবলৈ কৈছিল। চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাই চলচ্চিত্ৰখনৰ জৰিয়তে ৪১ বছৰৰ যাত্ৰা দেখুৱাব বিচাৰিছিল। তেওঁৰ এটা শাৰীয়ে ইয়াক মোৰ মনৰ ঘৰ কৰি তুলিছিল। "মানুহে জানে যে আপুনি ৪১ বছৰ বয়সত ক্ৰিকেট খেলিছিল। কিন্তু তেওঁলোকে নাজানে আপুনি ২০ বছৰ ধৰি কি কৰিছে। মানুহে আপোনাৰ সংগ্ৰামৰ বিষয়ে জানিব লাগিব। তেতিয়া মই সন্মত হ'লো।"

    প্ৰশিক্ষকে লেগ স্পিনাৰ হ'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে
    পৃথিৱীত এনে বহুতো মানুহ আছে যিয়ে বিশ্বাস কৰে যে জীৱন হাতৰ তলুৱাৰ ৰিজৰ মাজেৰে যায়। প্ৰবীণ তাম্বেৰ হাতৰ তলুৱাই সঁচাকৈয়ে তেওঁৰ জীৱন সলনি কৰিছিল। তেওঁৰ প্ৰশিক্ষক বিদ্যা পাৰাদকাৰে তেওঁক পৰামৰ্শ দিছিল যে তেওঁ লেগ স্পিন চেষ্টা কৰিব লাগে। কাৰণ তেওঁলোকৰ হাতৰ তলুৱা ডাঙৰ আছিল। ৯০ ৰ দশকত, প্ৰবীণ এজন মধ্যমীয়া পেচাৰ আছিল। কিন্তু মুম্বাই ৰঞ্জী দলৰ নিৰ্বাচকসকলে তেওঁক বাছনিৰ যোগ্য বুলি বিবেচনা কৰা নাছিল। তাৰ পিছত তেওঁ লেগ স্পিনাৰ হৈ পৰে।

    ৪১ বছৰ বয়সত সুযোগ
    ৪১ বছৰ বয়সত, তেওঁ বিজয় হাজাৰে ট্ৰফীৰ বাবে মুম্বাই দলত নিৰ্বাচিত হৈছিল। কিন্তু খেল খেলিবলৈ সুযোগ পোৱা নাছিল। তেওঁক ২০১৩ চনৰ আই পি এল নিলামত ৰাজস্থান ৰয়েলছে ক্ৰয় কৰিছিল। যাৰ পিছত তেওঁ আই পি এলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। ২০১৪ চনৰ ছিজনত, তেওঁ ৰঞ্জী ট্ৰফীত মুম্বাইৰ হৈ খেলিছিল। সামগ্ৰিকভাৱে, প্ৰবীণ তাম্বেয়ে তেওঁৰ জীৱনৰ বহুতো অসুবিধাৰ সৈতে যুঁজি ক্ৰিকেটাৰ হোৱাৰ সপোন বাস্তৱায়িত কৰিছিল। 'কৌন প্ৰবীণ তাম্বে' চলচ্চিত্ৰখনত তেওঁৰ জীৱনৰ সংগ্ৰামবোৰ সুন্দৰভাৱে চিত্ৰগ্ৰহণ কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: