• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • পাকিস্তানে ভাৰতত ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ বৰ্জন কৰাৰ ভাবুকি দিছে: Report

পাকিস্তানে ভাৰতত ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ বৰ্জন কৰাৰ ভাবুকি দিছে: Report

পাকিস্তান ক্ৰিকেট বোৰ্ডে ভাৰতৰ সৈতে ক্ৰিকেটৰ সম্পৰ্ক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ নিৰন্তৰ চেষ্টা কৰি আছে। বিচিচিআইয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে দুয়োটা দলে নিজৰ মাজত কোনো দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলিব নোৱাৰে।

পাকিস্তান ক্ৰিকেট বোৰ্ডে ভাৰতৰ সৈতে ক্ৰিকেটৰ সম্পৰ্ক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ নিৰন্তৰ চেষ্টা কৰি আছে। বিচিচিআইয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে দুয়োটা দলে নিজৰ মাজত কোনো দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলিব নোৱাৰে।

পাকিস্তান ক্ৰিকেট বোৰ্ডে ভাৰতৰ সৈতে ক্ৰিকেটৰ সম্পৰ্ক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ নিৰন্তৰ চেষ্টা কৰি আছে। বিচিচিআইয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে দুয়োটা দলে নিজৰ মাজত কোনো দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলিব নোৱাৰে।

  • Share this:
অহা বছৰ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এছিয়া কাপত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোৱে খেলিবলৈ যাব নে নাই সেই সন্দৰ্ভত এতিয়া আলোচনাৰ সমাপ্তি ঘটিছে। মঙলবাৰে, বিচিচিআইৰ সচিব জয় শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে ভাৰতীয় দলটোৱে পাকিস্তানলৈ গৈ প্ৰতিযোগিতাখনত অংশগ্ৰহণ কৰিব নোৱাৰে। এই বিবৃতিটো ওলাই অহাৰ পিছত, পাকিস্তানত হুলস্থূল হৈছে। খবৰ অনুসৰি দলটোৱে অহা বছৰ ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এদিনীয়া বিশ্বকাপৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰিব পাৰে।

পাকিস্তান ক্ৰিকেট বোৰ্ডে ভাৰতৰ সৈতে ক্ৰিকেটৰ সম্পৰ্ক পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ নিৰন্তৰ চেষ্টা কৰি আছে। বিচিচিআইয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে দুয়োটা দলে নিজৰ মাজত কোনো দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলিব নোৱাৰে। একে সময়তে, টীম ইণ্ডিয়াই বহুদেশৰ প্ৰতিযোগিতাখনত কেৱল তেতিয়াহে খেলিব যদিহে ইয়াক পাকিস্তানৰ পৰিৱৰ্তে আন ঠাইত আয়োজন কৰা হয়। পাকিস্তানৰ চেনেল জিঅ' টিভিৰ মতে, পিচিবিয়ে ভাৰতৰ দ্বাৰা আয়োজিত হ'বলগীয়া ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ বৰ্জন কৰিব পাৰে।

"এতিয়া পিচিবিয়ে অতি কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱাৰ সিদ্ধান্ত ল'বলৈ গৈ আছে। তেওঁ লগতে জানে যে যদি পাকিস্তান দলে ভাৰতৰ সৈতে এই বহুদলীয় ইভেণ্টবোৰত নাখেলে তেন্তে আইচিচি আৰু এচিচি ইভেণ্টত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন হেৰুৱাব পাৰে।

জিঅ' নিউজ সূত্ৰৰ মতে, লাহোৰত পাকিস্তান ক্ৰিকেট ব'ৰ্ডৰ থিংক টেংকৰ এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছিল য'ত বিচিচিআইৰ সচিব জয় শ্বাহৰ বক্তব্যৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছিল। অহা বছৰ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এছিয়া কাপ স্থানান্তৰিত হোৱাৰ সময়ত পিচিবিয়ে এটা ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। তেওঁলোকে কয় যে বিচিচিআইৰ সচিব আৰু এছিয়া ক্ৰিকেট কাউঞ্চিলৰ অধ্যক্ষ জয় শ্বাহে সকলো সিদ্ধান্ত নিজে ল'ব নোৱাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি