• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • শুভমান গিলে ভাৰতৰ টি-২০ দলত নিৰ্বাচিত হোৱাৰ আনন্দত শতক অৰ্জন কৰি কয়- 'এতিয়া তেওঁ সেইটো প্ৰমাণ কৰিব লাগিব...'

শুভমান গিলে ভাৰতৰ টি-২০ দলত নিৰ্বাচিত হোৱাৰ আনন্দত শতক অৰ্জন কৰি কয়- 'এতিয়া তেওঁ সেইটো প্ৰমাণ কৰিব লাগিব...'

মই প্ৰমাণ কৰিব লাগিব যে মই টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগৰ যোগ্য: গিল
"বিশেষকৈ এজন অপেনাৰ হিচাপে যেতিয়া আপুনি পিটছত সময় অতিবাহিত কৰে আৰু ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, ই যথেষ্ট আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰে," গিলে কয়।

মই প্ৰমাণ কৰিব লাগিব যে মই টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগৰ যোগ্য: গিল "বিশেষকৈ এজন অপেনাৰ হিচাপে যেতিয়া আপুনি পিটছত সময় অতিবাহিত কৰে আৰু ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, ই যথেষ্ট আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰে," গিলে কয়।

মই প্ৰমাণ কৰিব লাগিব যে মই টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগৰ যোগ্য: গিল "বিশেষকৈ এজন অপেনাৰ হিচাপে যেতিয়া আপুনি পিটছত সময় অতিবাহিত কৰে আৰু ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, ই যথেষ্ট আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰে," গিলে কয়।

  • Share this:
টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰতিভাশালী বেটছমেন শুভমান গিলে দেখুৱাব বিচাৰে যে তেওঁ এজন শীৰ্ষ শ্ৰেণীৰ খেলুৱৈ। আগন্তুক নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণত তেওঁৰ বহু প্ৰতীক্ষিত টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অভিষেকৰ দ্বাৰা উচ্ছ্বসিত হৈ গিলে কৰ্ণাটকৰ বিৰুদ্ধে চৈয়দ মুস্তাক আলী ট্ৰফীৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত পঞ্জাৱৰ হৈ শতক অৰ্জন কৰাৰ পিছত এইদৰে কয়।

গিলে নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণৰ বাবে ভাৰতৰ টি-২০ দলত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত পঞ্জাৱৰ হৈ ফৰ্মেটত তেওঁৰ প্ৰথম শতক অৰ্জন কৰিছিল। তেওঁৰ উজ্জ্বল বেটিঙৰ বাবে, পঞ্জাৱে কৰ্ণাটকক ন ৰাণত পৰাস্ত কৰে। "এইটো মোৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি, বিশেষকৈ যেতিয়া ই ইডেনত আহিছে," গিলে তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ৫৫ বলৰ ১২৬ ৰাণৰ পিছত কৈছিল।

মই প্ৰমাণ কৰিব লাগিব যে মই টীম ইণ্ডিয়াত সুযোগৰ যোগ্য: গিল
"বিশেষকৈ এজন অপেনাৰ হিচাপে যেতিয়া আপুনি পিটছত সময় অতিবাহিত কৰে আৰু ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, ই যথেষ্ট আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰে," গিলে কয়। এতিয়া মই দেখুৱাব লাগিব যে মই এই সুযোগৰ যোগ্য," তেওঁ কয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি