• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • SL vs AUS: নাথান লায়নে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ৰচিলে ইতিহাস, ৯ টা উইকেট দখল কৰি ভংগ কৰিলে কপিল দেৱৰ অভিলেখ ...

SL vs AUS: নাথান লায়নে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ৰচিলে ইতিহাস, ৯ টা উইকেট দখল কৰি ভংগ কৰিলে কপিল দেৱৰ অভিলেখ ...

লায়নে প্ৰথম ইনিংছত পাঁচজন শ্ৰীলংকান আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত চাৰিজনক আউট কৰে। ইয়াৰ সৈতে, লায়নে ভাৰতৰ মহান অলৰাউণ্ডাৰ কপিল দেৱকো অতিক্ৰম কৰিছে।

লায়নে প্ৰথম ইনিংছত পাঁচজন শ্ৰীলংকান আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত চাৰিজনক আউট কৰে। ইয়াৰ সৈতে, লায়নে ভাৰতৰ মহান অলৰাউণ্ডাৰ কপিল দেৱকো অতিক্ৰম কৰিছে।

লায়নে প্ৰথম ইনিংছত পাঁচজন শ্ৰীলংকান আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত চাৰিজনক আউট কৰে। ইয়াৰ সৈতে, লায়নে ভাৰতৰ মহান অলৰাউণ্ডাৰ কপিল দেৱকো অতিক্ৰম কৰিছে।

  • Share this:
অষ্ট্ৰেলিয়াই দুখন টেষ্টৰ প্ৰথমখন খেলত অফ স্পিনাৰ নাথান লিয়নৰ সুন্দৰ বলিঙৰ সহায়ত শ্ৰীলংকাক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰে । গালে টেষ্টৰ তৃতীয় দিনা শ্ৰীলংকাই অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে জয়ৰ বাবে মাত্ৰ ৫ ৰাণৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰে। অষ্ট্ৰেলিয়াই মাত্ৰ ৪ টা বলত এই লক্ষ্য অৰ্জন কৰিছে। গালে টেষ্টত শ্ৰীলংকাৰ দলটোৱে দুয়োটা ইনিংছতে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বলাৰসকলৰ সন্মুখত দিশহাৰা হৈ পৰে। শ্ৰীলংকা প্ৰথম ইনিংছত ২১২ ৰাণত আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত মাত্ৰ ১১০ ৰাণত আউট হৈছিল। শ্ৰীলংকাৰ বেটছমেনসকলক লায়নৰ সন্মুখত একেবাৰে অসহায় দেখা গৈছিল। লায়নে প্ৰথম ইনিংছত পাঁচজন শ্ৰীলংকান আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত চাৰিজনক আউট কৰে। ইয়াৰ সৈতে, লায়নে ভাৰতৰ মহান অলৰাউণ্ডাৰ কপিল দেৱকো অতিক্ৰম কৰিছে।

নাথান লায়নে টেষ্ট ক্ৰিকেটত ৪৩৬ টা উইকেট লাভ কৰিছে।
নাথান লায়নে এতিয়া ১০৯ খন টেষ্ট মেচত তেওঁৰ নামত ৪৩৬ টা উইকেট আছে। ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক কপিল দেৱে ১৩১ খন খেলত ৪৩৪ টা উইকেট দখল কৰিছিল। ইয়াৰ উপৰিও, লায়নে টেষ্ট ক্ৰিকেটৰ শীৰ্ষ ১০ জন বলাৰৰ তালিকাত যোগদান কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: