உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • Dhoni Left Captaincy: CSKৰ অধিনায়কত্বৰ ওপৰত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ধোনীৰ, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাক কমাণ্ড হস্তান্তৰ ...

    Dhoni Left Captaincy: CSKৰ অধিনায়কত্বৰ ওপৰত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ধোনীৰ, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাক কমাণ্ড হস্তান্তৰ ...

    মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (Dhoni Left Captaincy) চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছে। চেন্নাইৰ (CSk) কমাণ্ড এতিয়া ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ (Ravindra Jadeja) হাতত আছে।

    মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (Dhoni Left Captaincy) চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছে। চেন্নাইৰ (CSk) কমাণ্ড এতিয়া ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ (Ravindra Jadeja) হাতত আছে।

    মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (Dhoni Left Captaincy) চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছে। চেন্নাইৰ (CSk) কমাণ্ড এতিয়া ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ (Ravindra Jadeja) হাতত আছে।

    • Share this:
    মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (Dhoni Left Captaincy) চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছে। চেন্নাইৰ (CSk) কমাণ্ড এতিয়া ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ (Ravindra Jadeja) হাতত আছে।

    মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (MS Dhoni) চেন্নাই চুপাৰ কিংছক তেওঁৰ অধিনায়কত্বত চাৰিবাৰৰ আই পি এল চেম্পিয়ন কৰি তুলিছে। চিএচকে আই পি এল ইতিহাসত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ পিছত দ্বিতীয় সৰ্বাধিক সফল দল। ধোনী ২০০৮ চনৰ পৰা চেন্নাইৰ দায়িত্বত আছিল, আই পি এলৰ প্ৰাৰম্ভিক ছিজনৰ পৰা। যোৱা বছৰ, তেওঁৰ অধিনায়কত্বত, চেন্নাইয়ে আই পি এল খিতাপ জিকিছিল।

    আই পি এল ২০২২, ২৬ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। প্ৰথমখন খেল চেন্নাই চুপাৰ কিংছ আৰু কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'ব। ৪০ বছৰীয়া ধোনীক আই পি এল মেগা নিলাম ২০২২ৰ পূৰ্বে চেন্নাই চুপাৰ কিংছে ধৰি ৰাখিছিল। তেওঁৰ সৈতে ৰুতুৰাজ গায়কোৱাণ্ড, মইন আলী আৰু ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাও আছিল। অৱশ্যে, চেন্নাই ধোনীতকৈ ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাক অধিক ধন দিছিল। জাদেজাক চিএচকেৰ দ্বাৰা ১৬ কোটি টকা দিয়া হৈছিল আৰু ধোনীক ১২ কোটি টকা দিয়া হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: