• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • সৰ্বাধিক ৰাণৰ অভিলেখৰ পৰা ২৩ বছৰীয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈকে, মিতালী হৈছে ২২ গজৰ মহাৰাণী ...

সৰ্বাধিক ৰাণৰ অভিলেখৰ পৰা ২৩ বছৰীয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈকে, মিতালী হৈছে ২২ গজৰ মহাৰাণী ...

মিতালী ৰাজে বুধবাৰে আবেলি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। তেওঁৰ কেৰিয়াৰ ২৩ বছৰ দীঘল আছিল। অৱশ্যে, মিতালীৰ বিশ্বকাপ জিকাৰ সপোন অসম্পূৰ্ণ হৈ থাকিল।

মিতালী ৰাজে বুধবাৰে আবেলি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। তেওঁৰ কেৰিয়াৰ ২৩ বছৰ দীঘল আছিল। অৱশ্যে, মিতালীৰ বিশ্বকাপ জিকাৰ সপোন অসম্পূৰ্ণ হৈ থাকিল।

মিতালী ৰাজে বুধবাৰে আবেলি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। তেওঁৰ কেৰিয়াৰ ২৩ বছৰ দীঘল আছিল। অৱশ্যে, মিতালীৰ বিশ্বকাপ জিকাৰ সপোন অসম্পূৰ্ণ হৈ থাকিল।

  • Share this:
ভাৰতীয় মহিলা দলৰ অধিনায়ক আৰু কিংবদন্তি ক্ৰিকেটাৰ মিতালী ৰাজে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। মিতালী ৰাজে বুধবাৰে আবেলি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। তেওঁৰ কেৰিয়াৰ ২৩ বছৰ দীঘল আছিল। অৱশ্যে, মিতালীৰ বিশ্বকাপ জিকাৰ সপোন অসম্পূৰ্ণ হৈ থাকিল। দুটা দশকতকৈও অধিক সময়ৰ কেৰিয়াৰত, মিতালীয়ে তেওঁৰ নামত ডাঙৰ অভিলেখ গঢ়িছিল। মহিলাৰ এদিনীয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈসকলৰ ভিতৰত মিতালী সৰ্বাধিক ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী।

১৯৯৯ চনত আত্মপ্ৰকাশ
মিতালীয়ে ১৯৯৯ চনত আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম খন খেল খেলিছিল। তেওঁৰ অন্তিমখন খেল আছিল ক্ৰিষ্টচাৰ্চত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে, যিখন এই বছৰ খেলা হৈছিল। মিতালীয়ে দীৰ্ঘদিন ধৰি ক্ৰিকেটত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি আহিছে। তেওঁক মহিলা ক্ৰিকেটৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

মিতালীৰ এই ৰেকৰ্ডবোৰ ভাঙিবলৈ কঠিন হ'ব
২০১৭ মহিলা ক্ৰিকেট বিশ্বকাপৰ সময়ত, মিতালীয়ে একেৰাহে ৭ টা অৰ্ধ-শতক অৰ্জন কৰিছিল। তেওঁ এনে কৰা প্ৰথম মহিলা ক্ৰিকেটাৰ।

মিতালীয়ে এটা দলৰ হৈ একেৰাহে সৰ্বাধিক এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক খেলৰ অভিলেখ গঢ়িছে। মিতালীয়ে একেৰাহে ভাৰতৰ হৈ ১০৯ খন খেল খেলিছিল।

মিতালী এদিনীয়াত সৰ্বাধিক ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী আৰু বৰ্তমান ২৩২ খন মেচত ৭,৮০৫ ৰাণ আছে। এই ৰেকৰ্ড টো ভাঙিবলৈ টান।

মিতালী ৰাজ হৈছে টি-২০ত ২,০০০ তকৈ অধিক ৰাণ সংগ্ৰহ কৰা প্ৰথম ভাৰতীয় মহিলা ক্ৰিকেটাৰ। তেওঁ ২০ বছৰতকৈও অধিক সময় খেলাৰ অভিলেখো কৰিছে। তেওঁ এনে কৰা পৃথিৱীৰ প্ৰথম গৰাকী মহিলা ক্ৰিকেটাৰ।

মিতালী হৈছে ২০০ তকৈ অধিক এদিনীয়া খেলা প্ৰথম গৰাকী মহিলা ক্ৰিকেটাৰ। মিতালীৰ এই ৰেকৰ্ড ভংগ কৰাটোও সহজ নহ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি