உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • BCCIএ সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে ! ক্ৰিকেটাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ ...

    BCCIএ সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে ! ক্ৰিকেটাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ ...

    ক্ৰীড়া সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক BCCIএ দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে। মজুমদাৰৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জ্যেষ্ঠ উইকেটকিপাৰ আৰু গুজৰাট টাইটানছৰ অপেনাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ আছে।

    ক্ৰীড়া সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক BCCIএ দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে। মজুমদাৰৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জ্যেষ্ঠ উইকেটকিপাৰ আৰু গুজৰাট টাইটানছৰ অপেনাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ আছে।

    ক্ৰীড়া সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক BCCIএ দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে। মজুমদাৰৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জ্যেষ্ঠ উইকেটকিপাৰ আৰু গুজৰাট টাইটানছৰ অপেনাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ আছে।

    • Share this:
    ক্ৰীড়া সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰক BCCIএ দুবছৰৰ বাবে নিষিদ্ধ কৰিছে। মজুমদাৰৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জ্যেষ্ঠ উইকেটকিপাৰ আৰু গুজৰাট টাইটানছৰ অপেনাৰ ঋদ্ধিমান সাহাক ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগ আছে। ঋদ্ধিমান সাহাই যোৱা মাহত এটা বাৰ্তাৰ স্ক্ৰীণশ্বট ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছিল। সাহাক এজন সাংবাদিকে ভাবুকি দিছিল। ইয়াৰ পিছত, সাহাক প্ৰাক্তন অপেনাৰ বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগ আৰু ভাৰতৰ প্ৰাক্তন মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীকে ধৰি বহু খেলুৱৈয়ে সকলোৰে সন্মুখত সাংবাদিকজনৰ নাম প্ৰকাশ কৰিবলৈ কৈছিল। ৰবি শাস্ত্ৰীয়ে বিষয়টোত বিচিচিআইৰ পৰা কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী জনাইছিল। বিচিচিআইয়ে তেতিয়া বিষয়টোত হস্তক্ষেপ কৰিব লগা হৈছিল।

    বিচিচিআইয়ে সাহাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিছিল য'ত তেওঁ গোটেই বিষয়টো পৰিষদক কৈছিল। তাৰ পিছত পৰিষদে তিনিজনীয়া সমিতি গঠন কৰে। সমিতিখনত বিচিচিআইৰ উপ-সভাপতি ৰাজীৱ শুক্লা, কোষাধ্যক্ষ অৰুণ ধুমল আৰু পৰিষদৰ শীৰ্ষ পৰিষদৰ সদস্য প্ৰভতেজ সিং ভাটিয়া অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। তেওঁলোকে গোটেই বিষয়টো পৰীক্ষা কৰিছিল।

    ঋদ্ধিমান সাহাই এই অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল
    এটা টুইটত সাহাই কয় যে তেওঁক এজন সাংবাদিকে ভাবুকি দিছিল। সাহাৰ সাংবাদিক বৰিয়া মজুমদাৰে ছ'চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা বাৰ্তাত মজুমদাৰে ভাবুকিপূৰ্ণ সুৰত কয়, "আপুনি ফোন কৰা নাছিল। মই কেতিয়াও আপোনাৰ সাক্ষাৎকাৰ নলওঁ। মই অপমান সহজে গ্ৰহণ নকৰোঁ আৰু ইয়াক মনত ৰাখিম।"

    এই ক্ষেত্ৰত বৰিয়া মজুমদাৰৰ স্থিতি
    যোৱা মাহত, বৰিয়া মজমুদাৰে এটা ভিডিঅ'ত কৈছিল, "স্ক্ৰীণশ্বটবোৰত খেলিমেলি কৰা হৈছে। তেওঁ সম্পূৰ্ণৰূপে শুদ্ধ নহয়। সাহাৰ সাক্ষাৎকাৰ আগতীয়াকৈ পৰিকল্পনা কৰা হৈছিল, তেওঁ সাক্ষাৎকাৰটোৰ বাবে জুম লিংক এটা প্ৰেৰণ কৰিবলৈ কৈছিল। কিন্তু সময় দিয়াৰ পাছতো তেওঁ উপলব্ধ নাছিল।" ঋদ্ধিমান সাহাক এই বছৰ শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে ঘৰুৱা টেষ্ট শৃংখলাৰ বাবে নিৰ্বাচিত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছিল। সাহা তেতিয়া বোৰ্ডৰ সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ ওপৰত অসন্তুষ্ট হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: