• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ENG vs PAK: ইংলেণ্ড বা পাকিস্তান... ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিশ্ব ৰেকৰ্ড কোনে স্পৰ্শ কৰিব ?

ENG vs PAK: ইংলেণ্ড বা পাকিস্তান... ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিশ্ব ৰেকৰ্ড কোনে স্পৰ্শ কৰিব ?

দেওবাৰে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত জছ বাটলাৰৰ অধিনায়কত্বত ইংলেণ্ড আৰু বাবৰ আজমৰ নেতৃত্বত পাকিস্তান মুখামুখি হ'ব। দুয়োটা দলৰ মাজত এই 'মহামুকাবলা' মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত খেলা হ'ব।

দেওবাৰে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত জছ বাটলাৰৰ অধিনায়কত্বত ইংলেণ্ড আৰু বাবৰ আজমৰ নেতৃত্বত পাকিস্তান মুখামুখি হ'ব। দুয়োটা দলৰ মাজত এই 'মহামুকাবলা' মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত খেলা হ'ব।

দেওবাৰে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত জছ বাটলাৰৰ অধিনায়কত্বত ইংলেণ্ড আৰু বাবৰ আজমৰ নেতৃত্বত পাকিস্তান মুখামুখি হ'ব। দুয়োটা দলৰ মাজত এই 'মহামুকাবলা' মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত খেলা হ'ব।

  • Share this:
দেওবাৰে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত জছ বাটলাৰৰ অধিনায়কত্বত ইংলেণ্ড আৰু বাবৰ আজমৰ নেতৃত্বত পাকিস্তান মুখামুখি হ'ব। দুয়োটা দলৰ মাজত এই 'মহামুকাবলা' মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত খেলা হ'ব। দুয়োটা দলৰ ওচৰত খিতাপ জয় কৰি ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিশ্ব অভিলেখৰ সমতা অৰ্জন কৰাৰ এটা সোণালী সুযোগ আছে। প্ৰায় এক লাখ দৰ্শকৰ ক্ষমতা থকা এমচিজিৰ প্ৰতিযোগিতাখন আকৰ্ষণীয় হ'ব। দুয়োটা দলতে একাধিক শক্তিশালী খেলুৱৈ আছে যিয়ে খেলখন নিজে নিজৰ ফালে ঘূৰাই দিব পাৰে।

ইংলেণ্ড আৰু পাকিস্তানে এবাৰ টি-২০ বিশ্বকাপ ট্ৰফী জিকিছে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজে টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ আটাইতকৈ বেছি জিকিছে। ইণ্ডিজে এই ট্ৰফীখন দুবাৰ দখল কৰিছে। আনহাতে, পাকিস্তান, ভাৰত, ইংলেণ্ড, অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু শ্ৰীলংকাৰ দলসমূহে এবাৰ টি-২০ত বিশ্ব চেম্পিয়ন হোৱাৰ গৌৰৱ অৰ্জন কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত যিটো দলেই জয়ী হয়, তেওঁলোকে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ সমকক্ষ হৈ পৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি