• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰিলে জো ৰুটে ! ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত ৰুটৰ এই সিদ্ধান্ত ...

ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰিলে জো ৰুটে ! ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত ৰুটৰ এই সিদ্ধান্ত ...

Joe Root resigns as test captain: জো ৰুটে ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰি দিছে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত ১-০ ব্যৱধানত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত তেওঁ ইংলেণ্ড টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

Joe Root resigns as test captain: জো ৰুটে ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰি দিছে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত ১-০ ব্যৱধানত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত তেওঁ ইংলেণ্ড টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

Joe Root resigns as test captain: জো ৰুটে ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰি দিছে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত ১-০ ব্যৱধানত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত তেওঁ ইংলেণ্ড টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

  • Share this:
Joe Root resigns as test captain: জো ৰুটে ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট অধিনায়কত্ব এৰি দিছে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাত ১-০ ব্যৱধানত শোচনীয় পৰাজয়ৰ পিছত তেওঁ ইংলেণ্ড টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।

৩১ বছৰীয়া ৰুটক ২০১৭ চনত এলিষ্টাৰ কুকৰ পিছত ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট দলৰ অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছিল। ইংলেণ্ডে গ্ৰেনাডাত ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় টেষ্টত ১০ উইকেটত পৰাজিত হৈছিল। এইটো ইংলিছ দলৰ একেৰাহে ৯ম পৰাজয় আছিল। ইয়াৰ পিছত, ৰুটে অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰে।

তেওঁ এটা বিবৃতি জাৰী কৰি কৈছিল যে অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰাৰ এইটো সঠিক সময়। মই মোৰ দেশৰ অধিনায়ক ত্বৰান্বিত কৰি অত্যন্ত গৌৰৱান্বিত আৰু মই যোৱা পাঁচ বছৰ অতি গৌৰৱেৰে চাই থাকিম।

কেৰিয়াৰৰ আটাইতকৈ প্ৰত্যাহ্বানমূলক সিদ্ধান্ত
"এইটো মোৰ কেৰিয়াৰৰ আটাইতকৈ প্ৰত্যাহ্বানমূলক সিদ্ধান্ত আছিল, কিন্তু মোৰ পৰিয়াল আৰু ঘনিষ্ঠ সকলৰ সৈতে আলোচনা কৰাৰ পিছত, মই গম পাইছিলো যে অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰাৰ এইটো সঠিক সময়। মই ইংলেণ্ড দলৰ অধিনায়ক হ'বলৈ ভাল পাইছিলো। কিন্তু শেহতীয়াকৈ মই দেখিছিলো যে এই দায়িত্বটোৱে মোৰ ওপৰত কিমান প্ৰভাৱ পেলাইছিল। খেলৰ উপৰিও, এই দায়িত্বই মোৰ ওপৰত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলাইছিল। মই এই সুযোগত মোৰ পৰিয়াল, কেৰী, আলফ্ৰেড আৰু বেলাক ধন্যবাদ জনাইছো, যিসকলে এই সকলোবোৰ মোৰ সৈতে জীয়াই আছে আৰু সমগ্ৰ সময়ত প্ৰেম আৰু সমৰ্থনৰ অবিশ্বাস্য স্তম্ভ হৈ আছে।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি