• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ভাৰতৰ মহিলা পেচবলাৰ ঝুলন গোস্বামীৰ অৱসৰ ঘোষণা, ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত খেলিব অন্তিমখন এদিনীয়া ...

ভাৰতৰ মহিলা পেচবলাৰ ঝুলন গোস্বামীৰ অৱসৰ ঘোষণা, ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত খেলিব অন্তিমখন এদিনীয়া ...

ভাৰতৰ কিংবদন্তী দ্ৰুত বলাৰ ঝুলন গোস্বামীয়ে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। ঝুলনে ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিমখন এদিনীয়া খেলিব।

ভাৰতৰ কিংবদন্তী দ্ৰুত বলাৰ ঝুলন গোস্বামীয়ে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। ঝুলনে ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিমখন এদিনীয়া খেলিব।

ভাৰতৰ কিংবদন্তী দ্ৰুত বলাৰ ঝুলন গোস্বামীয়ে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। ঝুলনে ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিমখন এদিনীয়া খেলিব।

  • Share this:
ভাৰতৰ কিংবদন্তী দ্ৰুত বলাৰ ঝুলন গোস্বামীয়ে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। ঝুলনে ২৪ ছেপ্টেম্বৰত লৰ্ডছত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অন্তিমখন এদিনীয়া খেলিব।

ঝুলন গোস্বামী মহিলাৰ এদিনীয়াত সৰ্বাধিক উইকেট সংগ্ৰহকাৰী। তেওঁ ২০১ খন খেলত ২৫২ টা উইকেট দখল কৰিছে। একে সময়তে, তেওঁ মহিলা এদিনীয়া বিশ্বকাপত সৰ্বাধিক উইকেট লোৱাৰ অভিলেখো দখল কৰে। তেওঁ বিশ্বকাপৰ ৩৪ খন খেলত ৪৩ টা উইকেট দখল কৰিছে। তেওঁ বিশ্বকাপত দুবাৰকৈ ৪ টা উইকেট দখল কৰিছে। ৩৯ বছৰীয়া ঝুলনক ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলাৰ বাবে ভাৰতীয় দলত নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। ঝুলনে যুৱসকলক সুযোগ দিবলৈ অৱসৰ লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

ঝুলনে শেষবাৰৰ বাবে এই বছৰৰ মাৰ্চত ভাৰতৰ হৈ খেলিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ নিউজিলেণ্ডত অনুষ্ঠিত মহিলা বিশ্বকাপত বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে খেলত খেলিছিল। এই খেলখনত তেওঁ ১৯ ৰাণত ২টা উইকেট দখল কৰে। বিচিচিআইয়ে এই বিশ্বকাপৰ পিছতে ঝুলনক বিদায় দিব বিচাৰিছিল। কিন্তু, আঘাতৰ বাবে, তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম খন লীগ মেচত খেলিব নোৱাৰিলে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি