• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Irani Cup 2022: মূৰত আঘাত পাইছে মায়াংক আগৰৱালে, স্কেনৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছে ...

Irani Cup 2022: মূৰত আঘাত পাইছে মায়াংক আগৰৱালে, স্কেনৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছে ...

File Photo

File Photo

ভাৰতীয় বেটছমেন মায়াংক আগৰৱালাক দেওবাৰে ক্ৰিকেট বলৰ দ্বাৰা মূৰত আঘাত পোৱাৰ পিছত ততাতৈয়াকৈ চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছে। ৰাজকোটত সৌৰাষ্ট্ৰৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা ইৰাণী ট্ৰফী খেলৰ দ্বিতীয় দিনা এই ঘটনাটো সংঘটিত হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় বেটছমেন মায়াংক আগৰৱালাক দেওবাৰে ক্ৰিকেট বলৰ দ্বাৰা মূৰত আঘাত পোৱাৰ পিছত ততাতৈয়াকৈ চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছে। ৰাজকোটত সৌৰাষ্ট্ৰৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা ইৰাণী ট্ৰফী খেলৰ দ্বিতীয় দিনা এই ঘটনাটো সংঘটিত হৈছে। ইৰাণী কাপ ৰঞ্জী ট্ৰফী বিজয়ী আৰু ৰেষ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ মাজত খেলা হয়, ৰেষ্ট অৱ ইণ্ডিয়া আৰু ২০১৯-২০ ৰঞ্জী ট্ৰফী চেম্পিয়ন সৌৰাষ্ট্ৰৰ মাজত ৰাজকোটত একপক্ষীয় মেচ চলি আছে। ২০২০ চনত কোভিড-১৯ ৰ বাবে সৌৰাষ্ট্ৰ আৰু বাকী ভাৰতীয় ৰ মাজত ইৰাণী কাপৰ খেলখন পিছুৱাই দিয়া হৈছিল।

স্পোৰ্টষ্টাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সৌৰাষ্ট্ৰৰ দ্বিতীয় ইনিংছ আৰম্ভ হোৱাৰ ঠিক আগতে মূৰত আঘাত পোৱাৰ পিছত মায়াংকক সাৱধানতামূলক স্কেনৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল। চৰফৰাজ খানে নিজৰ বেটিং প্ৰদৰ্শন কৰাৰ আগতে, ৩১ বছৰীয়া মায়াঙ্কে শনিবাৰে ১৪ টা বলত ১১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।



ক্ৰীড়া সাংবাদিক অমল কাৰহৰকাৰে তেওঁৰ টুইটাৰ একাউণ্টত মায়াংকৰ আঘাতৰ কথা ভাগ বতৰা কৰিছিল। তেওঁ টুইট কৰি কয়, "সৌৰাষ্ট্ৰৰ দ্বিতীয় ইনিংছ আৰম্ভ হোৱাৰ ঠিক আগতে মূৰত আঘাত পোৱাৰ পিছত মায়াংক আগৰৱালা সতৰ্কতামূলক স্কেনৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ ৰাওনা হৈছে।"



অৱশ্যে, পিছত ক্ৰীড়া সাংবাদিক অমল কাৰহৰকাৰেও নিশ্চিত কৰিছিল যে মায়াংক আগৰৱালা কোনো গুৰুতৰ আঘাত প্ৰাপ্ত হোৱা নাই আৰু তেওঁৰ স্কেন প্ৰতিবেদন স্বাভাৱিক আছিল।

ৰেষ্ট অৱ ইণ্ডিয়াই টছত জিকি প্ৰথমে বল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।  পেচাৰ মুকেশ কুমাৰ, উমৰণ মালিক আৰু কুলদীপ সেনে সৌৰাষ্ট্ৰৰ বেটিং গোটটো মাত্ৰ ৯৮ ৰাণত বান্ধি দিছিল। মুকেশে প্ৰথম ইনিংছত ৪ টা উইকেট দখল কৰে, আনহাতে উমৰণ মালিক আৰু কুলদীপে তিনিটাকৈ উইকেট দখল কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি