• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IPL 2022: লক্ষ্ণৌৰ তৃতীয় জয়, অথলে গ'ল শ্ব'ৰ ধুমুহা ইনিংছ ! ডিককৰ বেটিং ধুমুহাত স্তব্ধ দিল্লী ...

IPL 2022: লক্ষ্ণৌৰ তৃতীয় জয়, অথলে গ'ল শ্ব'ৰ ধুমুহা ইনিংছ ! ডিককৰ বেটিং ধুমুহাত স্তব্ধ দিল্লী ...

লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়াণ্টছে (Lucknow Super Giants) আই পি এল ২০২২ ত তেওঁলোকৰ তৃতীয় জয় পঞ্জীয়ন কৰে। প্ৰতিযোগিতাখনৰ তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন মেচত (IPL 2022) দিল্লী কেপিটেলছক ৬ উইকেটত পৰাস্ত কৰে।

লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়াণ্টছে (Lucknow Super Giants) আই পি এল ২০২২ ত তেওঁলোকৰ তৃতীয় জয় পঞ্জীয়ন কৰে। প্ৰতিযোগিতাখনৰ তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন মেচত (IPL 2022) দিল্লী কেপিটেলছক ৬ উইকেটত পৰাস্ত কৰে।

লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়াণ্টছে (Lucknow Super Giants) আই পি এল ২০২২ ত তেওঁলোকৰ তৃতীয় জয় পঞ্জীয়ন কৰে। প্ৰতিযোগিতাখনৰ তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন মেচত (IPL 2022) দিল্লী কেপিটেলছক ৬ উইকেটত পৰাস্ত কৰে।

  • Share this:
লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়াণ্টছে (Lucknow Super Giants) আই পি এল ২০২২ ত তেওঁলোকৰ তৃতীয় জয় পঞ্জীয়ন কৰে। প্ৰতিযোগিতাখনৰ তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ খন মেচত (IPL 2022) দিল্লী কেপিটেলছক ৬ উইকেটত পৰাস্ত কৰে। ৩ খন খেলত এইটো দিল্লীৰ দ্বিতীয় পৰাজয়।

খেলখনত (LSG vs DC) দিল্লীয়ে প্ৰথমে বেট ধৰি ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই ১৪৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। অপেনাৰ পৃথ্বী শ্ব'য়ে ৬১ ৰাণৰ আক্ৰমণাত্মক ইনিংছ খেলিছিল। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত লক্ষ্ণৌৱে ১৯.৪ অভাৰত ৪ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে। কুইন্টন ডিককে ৮০ ৰাণৰ এটা সুন্দৰ ইনিংছ খেলে। ইয়াৰ সৈতে, দলটোৱে পইণ্ট তালিকাত ৬ পইণ্টৰ সৈতে ৫মৰ পৰা ২য় স্থানলৈ আগবাঢ়িছে। কেকেআৰৰ দলটো তালিকাৰ শীৰ্ষত আছে। দিল্লীৰ দলটো ৭ নম্বৰত আছে। লক্ষ্যৰ পিছে পিছে লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়াণ্টছে ভাল আৰম্ভণি কৰিছিল, অধিনায়ক কে এল ৰাহুল আৰু কুইন্টন ডিককে দলটোক এক ভাল আৰম্ভণি দিছিল। ৰাহুলৰ বিদায়ৰ পিছত ডিককে এটা দিশত দৃঢ়তাৰে খেলি দলক  বিজয়ৰ দিশে লৈ যায়।
Published by:Kokil Sarma
First published: