உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IPL 2022: অৱশেষত প্ৰথম জয়ৰ সোৱাদ লাভ কৰিলে CSKই ! মেক্সৱেলক বিদায় দি অধিনায়ক জাদেজাই দেখুৱালে ফায়াৰ চেলিব্ৰেশ্যন ...

    IPL 2022: অৱশেষত প্ৰথম জয়ৰ সোৱাদ লাভ কৰিলে CSKই ! মেক্সৱেলক বিদায় দি অধিনায়ক জাদেজাই দেখুৱালে ফায়াৰ চেলিব্ৰেশ্যন ...

    চেন্নাই চুপাৰ কিংছে (CSK) অৱশেষত আই পি এল ২০২২ ত বিজয়ৰ পথলৈ উভতি আহিছে। আই পি এল ২০২২ (IPL 2022)ৰ ২২ তম খেলখনত চিএছকেয়ে আৰচিবিক (RCB) ২৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    চেন্নাই চুপাৰ কিংছে (CSK) অৱশেষত আই পি এল ২০২২ ত বিজয়ৰ পথলৈ উভতি আহিছে। আই পি এল ২০২২ (IPL 2022)ৰ ২২ তম খেলখনত চিএছকেয়ে আৰচিবিক (RCB) ২৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    চেন্নাই চুপাৰ কিংছে (CSK) অৱশেষত আই পি এল ২০২২ ত বিজয়ৰ পথলৈ উভতি আহিছে। আই পি এল ২০২২ (IPL 2022)ৰ ২২ তম খেলখনত চিএছকেয়ে আৰচিবিক (RCB) ২৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    • Share this:
    চেন্নাই চুপাৰ কিংছে (CSK) অৱশেষত আই পি এল ২০২২ ত বিজয়ৰ পথলৈ উভতি আহিছে। আই পি এল ২০২২ (IPL 2022)ৰ ২২ তম খেলখনত চিএছকেয়ে আৰচিবিক (RCB) ২৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। ৫ খন খেলত এইটো দলটোৰ প্ৰথম জয়। তেওঁ আগতে খেলা চাৰিওখন খেলত পৰাজিত হৈছিল। খেলখনত চিএছকে প্ৰথমে বেট ধৰিছিল আৰু ৪ টা উইকেট হেৰুৱাই ২১৬ ৰাণৰ ভাল স্ক'ৰ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ৰবীন উথাপ্পা আৰু শিৱম দুবেয়ে উজ্জ্বল অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে। একেলগে, দুয়োজনে ১৮৩ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে আৰু 17 টা ছয় মাৰে। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত আৰচিবিয়ে ২০ অভাৰত ৯ টা উইকেট হেৰুৱাই মাত্ৰ ১৯৩ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰে।

    মঙলবাৰে প্ৰথমে বেটিং কৰি যেতিয়া চেন্নাই চুপাৰ কিংছে আৰচিবিৰ বিৰুদ্ধে বৃহৎ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল, চেন্নাইৰ অনুৰাগীসকলৰ সুখৰ ঠিকনা নাছিল। অৱশ্যে, যেতিয়া ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই বলৰ দ্বাৰা গ্লেন মেক্সৱেলৰ উইকেট দখল কৰিছিল, তেতিয়া তেওঁ আনন্দতে আত্মহাৰা হৈ পৰিছিল। এয়া কেৱল চেন্নাইৰ সমৰ্থকে নহয়, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ সমৰ্থকসকলৰ বাবেও সুখবৰ। আৰ্ম বলেৰে জাদেজাই মেক্সৱেলক বোল্ড কৰিছিল।

    বলটো পৰাৰ লগে লগে, ই পিছলি গৈ ভিতৰলৈ সোমাই গ'ল। কোনো সন্দেহ নাই যে উইকেটৰ পিছফালে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে তেওঁক এই বলটো বল কৰিবলৈ আদেশ দিছিল। কিন্তু যিটোৱে চকুত পৰিছিল সেয়া হ'ল মেক্সৱেলক বল কৰি ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ ফায়াৰ উদযাপন। পুষ্পা চলচ্চিত্ৰখনৰ স্মৃতি ঘূৰি আহিছিল। তেওঁ আগতে খেলপথাৰত পুষ্পা উদযাপন কৰিছিল। তেওঁ আজি গুলী চলালে। আপুনি যিমানেই চাপত নহওক কিয়, জাদেজাৰ ভিতৰৰ চেলিব্ৰেশ্যন ধৰি ৰখাটো কঠিন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: