• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Asia Cup 2022: এছিয়া কাপৰ বাবে ভাৰতীয় দল ঘোষণা ! দললৈ উভতিল বিৰাট কোহলী, কে এল ৰাহুল ...

Asia Cup 2022: এছিয়া কাপৰ বাবে ভাৰতীয় দল ঘোষণা ! দললৈ উভতিল বিৰাট কোহলী, কে এল ৰাহুল ...

আগন্তুক এছিয়া ক্ৰিকেট কাপ-২০২২ৰ বাবে ভাৰতীয় দল সোমবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছে। এই প্ৰতিযোগিতাখনত, টীম ইণ্ডিয়াক অভিজ্ঞ অপেনাৰ ৰোহিত শৰ্মাই নেতৃত্ব দিব।

আগন্তুক এছিয়া ক্ৰিকেট কাপ-২০২২ৰ বাবে ভাৰতীয় দল সোমবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছে। এই প্ৰতিযোগিতাখনত, টীম ইণ্ডিয়াক অভিজ্ঞ অপেনাৰ ৰোহিত শৰ্মাই নেতৃত্ব দিব।

আগন্তুক এছিয়া ক্ৰিকেট কাপ-২০২২ৰ বাবে ভাৰতীয় দল সোমবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছে। এই প্ৰতিযোগিতাখনত, টীম ইণ্ডিয়াক অভিজ্ঞ অপেনাৰ ৰোহিত শৰ্মাই নেতৃত্ব দিব।

  • Share this:
আগন্তুক এছিয়া ক্ৰিকেট কাপ-২০২২ৰ বাবে ভাৰতীয় দল সোমবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছে। এই প্ৰতিযোগিতাখনত, টীম ইণ্ডিয়াক অভিজ্ঞ অপেনাৰ ৰোহিত শৰ্মাই নেতৃত্ব দিব। ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (বিচিচিআই) জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিয়ে সোমবাৰে এখন বৈঠকৰ পিছত ১৫ জনীয়া দল ঘোষণা কৰে। ৰাহুলক দলটোৰ উপ-অধিনায়ক হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। একে সময়তে, ৩ জন খেলুৱৈক ষ্টেণ্ডবাই হিচাপে দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে যুঁজি থকা প্ৰাক্তন অধিনায়ক বিৰাট কোহলীক জিম্বাবোৱে আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজ ভ্ৰমণৰ বাবে বিশ্ৰাম দিয়া হৈছিল কিন্তু এতিয়া তেওঁ সেই দললৈ উভতি আহিছে যাক স্থিৰ বুলি বিবেচনা কৰা হৈছিল। একে সময়তে, প্ৰথম আঘাত আৰু তাৰপিছত কোৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে দলৰ বাহিৰত থকা তাৰকা বেটছমেন কে এল ৰাহুলো উভতি আহিছে। যুৱ বাওঁহাতৰ পেচাৰ অৰ্শদীপ সিঙৰ নামো এছিয়া কাপৰ বাবে দলত নিৰ্ণয় কৰা বুলি বিবেচনা কৰা হৈছে। আৰ্শদীপক শেহতীয়াকৈ ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ত শৃংখলাটোৰ মেন অৱ দ্য ছিৰিজ হিচাপে বিবেচিত কৰা হৈছিল।

এছিয়া কাপ ২০২২ৰ বাবে ভাৰতীয় দল – ৰোহিত শৰ্মা (অধিনায়ক), কে এল ৰাহুল (উপ-অধিনায়ক), বিৰাট কোহলী, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, দীপক হুডা, ঋষভ পন্ত (উইকেটকিপাৰ), দিনেশ কাৰ্তিক (উইকেটকিপাৰ), হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা, ৰবিচন্দ্ৰন অশ্বিন, যুজবেন্দ্ৰ চাহাল, ৰবি বিষ্ণোই, ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ, অৰ্শদীপ সিং আৰু আবেশ খান।

ষ্টেণ্ডবাই খেলুৱৈ - শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, অক্ষৰ পেটেল আৰু দীপক চাহাৰ।
Published by:Kokil Sarma
First published: