உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IPL 2022 Auction: মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে জোফ্ৰা আৰ্চাৰৰ বাবে ৮ কোটি টকা খৰচ কৰি ক্ৰয় কৰিলে ! কিন্তু তেওঁ নেখেলে ...

    IPL 2022 Auction: মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে জোফ্ৰা আৰ্চাৰৰ বাবে ৮ কোটি টকা খৰচ কৰি ক্ৰয় কৰিলে ! কিন্তু তেওঁ নেখেলে ...

    Image-Twitter

    Image-Twitter

    মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে (MI) ইংলেণ্ডৰ দ্ৰুত বলাৰ জোফ্ৰা আৰ্চাৰক (Jofra Archer) ৮ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰিছে। কিন্তু এইটো অলপ আচৰিত আছিল কিয়নো আঘাতৰ বাবে, তেওঁ আই পি এলৰ চলিত ছিজনত খেলিব নোৱাৰিব।

    • Share this:
    আই পি এল ২০২২ (IPL 2022) নিলামত, সমগ্ৰ বিশ্বৰ ৬০০ জন খেলুৱৈয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছে। ইফালে, পাঁচবাৰকৈ টি-২০ লীগৰ খিতাপ অৰ্জন কৰা মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে (MI) ইংলেণ্ডৰ দ্ৰুত বলাৰ জোফ্ৰা আৰ্চাৰক (Jofra Archer) ৮ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰিছে।

    কিন্তু এইটো অলপ আচৰিত আছিল কিয়নো আঘাতৰ বাবে জোফ্ৰা আৰ্চাৰ আই পি এলৰ চলিত ছিজনত খেলিব নোৱাৰিব। আঘাতৰ কাৰণে তেওঁ যোৱা ছিজনত খেলিব নোৱাৰিলে। টি-২০ লীগৰ চলিত ছিজনৰ পৰা, ১০ টা দলক খেলিবলৈ দিয়া হ'ব। লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছ আৰু গুজৰাট টাইটানছৰ দলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে IPL খেলিব।

    জোফ্ৰা আৰ্চাৰ দীৰ্ঘদিন ধৰি আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈ আছে। যোৱা বছৰ মে' মাহত আই পি এলৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পিছত আৰ্চাৰৰ কিলাকুটিৰ অস্ত্ৰোপচাৰ হৈছিল। কাউণ্টি চেম্পিয়নশ্বিপত চাচেক্সৰ হৈ বলিং কৰোঁতে তেওঁৰ পুনৰ বিষ আৰম্ভ হৈছিল। ইয়াৰ বাবে আৰ্চাৰক এছেজ শৃংখলা আৰু টি-২০ বিশ্বকাপ ৰ পৰা বাহিৰ কৰিব লগা হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: