• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs WI: নিকোলাছ পুৰাণৰ ৰকেট থ্ৰো আৰু শুভমান গিলৰ বিদায় , আপুনি ভিডিঅ'টো চালেনে ?

IND vs WI: নিকোলাছ পুৰাণৰ ৰকেট থ্ৰো আৰু শুভমান গিলৰ বিদায় , আপুনি ভিডিঅ'টো চালেনে ?

শুভমান গিল প্ৰথম এদিনীয়াত কেৰিবিয়ান অধিনায়ক নিকোলাছ পুৰাণৰ চিকাৰ হৈছিল। ৩০ গজৰ ভিতৰত আগ্ৰহেৰে ফিল্ডিং কৰি থকা পুৰাণে পোনপটীয়া থ্ৰোৰে তেওঁৰ ইনিংছ শেষ কৰিছিল।

শুভমান গিল প্ৰথম এদিনীয়াত কেৰিবিয়ান অধিনায়ক নিকোলাছ পুৰাণৰ চিকাৰ হৈছিল। ৩০ গজৰ ভিতৰত আগ্ৰহেৰে ফিল্ডিং কৰি থকা পুৰাণে পোনপটীয়া থ্ৰোৰে তেওঁৰ ইনিংছ শেষ কৰিছিল।

শুভমান গিল প্ৰথম এদিনীয়াত কেৰিবিয়ান অধিনায়ক নিকোলাছ পুৰাণৰ চিকাৰ হৈছিল। ৩০ গজৰ ভিতৰত আগ্ৰহেৰে ফিল্ডিং কৰি থকা পুৰাণে পোনপটীয়া থ্ৰোৰে তেওঁৰ ইনিংছ শেষ কৰিছিল।

  • Share this:
ভাৰতীয় দলটোৱে ৱেষ্ট ইণ্ডিজ ভ্ৰমণ ভালদৰে আৰম্ভ কৰিছে। দুয়োটা দলৰ মাজত অনুষ্ঠিত তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেল শুকুৰবাৰে ত্ৰিনিদাদৰ কুইন্স পাৰ্ক খেলপথাৰত অনুষ্ঠিত হয়। এই খেলখনত ব্লু আৰ্মীয়ে তিনি ৰাণত ৰোমাঞ্চকৰ বিজয় লাভ কৰে। খেলখনৰ নায়ক আছিল ৩৬ বছৰীয়া অপেনাৰ শিখৰ ধাৱান। তেওঁৰ সংগী, যুৱ অপেনাৰ শুভমান গিলো প্ৰশংসিত। দীৰ্ঘদিনৰ পিছত এদিনীয়া ফৰ্মেটত খেলা গিলে ইনিংছআৰম্ভ কৰে আৰু ৫৩ টা বলত ৬৪ ৰাণৰ উজ্জ্বল অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে।

শুভমান গিল প্ৰথম এদিনীয়াত কেৰিবিয়ান অধিনায়ক নিকোলাছ পুৰাণৰ চিকাৰ হৈছিল। দৰাচলতে, গিল আৰু ধাৱানে ১৮ তম অভাৰৰ চতুৰ্থ বলত এটা ৰাণ চুৰি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল, কিন্তু তেওঁলোক ইয়াত সম্পূৰ্ণৰূপে বিফল হৈছিল। গিলে লাহেকৈ বলটো মিডউইকেটৰ ফালে ঠেলি এটা ৰাণ ল'বলৈ চেষ্টা কৰিছিল, ইয়াৰ মাজতে, ৩০ গজৰ ভিতৰত আগ্ৰহেৰে ফিল্ডিং কৰি থকা পুৰাণে পোনপটীয়া থ্ৰোৰে তেওঁৰ ইনিংছ শেষ কৰিছিল।

ৰাণ আউট হোৱাৰ পিছত, তেওঁ হতাশ হৈ পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিব লগা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: