• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • T20 World Cup 2022: আজি বিশ্বকাপৰ ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ খেলত বাধা দিব নেকি বৰষুণে? পাৰ্থৰ পৰা ডাঙৰ খবৰ

T20 World Cup 2022: আজি বিশ্বকাপৰ ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ খেলত বাধা দিব নেকি বৰষুণে? পাৰ্থৰ পৰা ডাঙৰ খবৰ

আজি বিশ্বকাপৰ ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ খেলত বাধা দিব নেকি বৰষুণে? পাৰ্থৰ পৰা ডাঙৰ খবৰ

আজি বিশ্বকাপৰ ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ খেলত বাধা দিব নেকি বৰষুণে? পাৰ্থৰ পৰা ডাঙৰ খবৰ

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি পাৰ্থত ডাৱৰীয়া হৈ থাকিব। বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ৫০ শতাংশ যদিও দুপৰীয়া আৰু সূৰ্যাস্তৰ আগতে বৰষুণৰ সম্ভাৱনা আছে। বতাহৰ গতিবেগো প্ৰতি ঘণ্টাত ২৫ৰ পৰা ৩৫ কিলোমিটাৰ হৈ থাকিব পাৰে।

  • Share this:
ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টী-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ আজি পাৰ্থত অনুষ্ঠিত হ’ব। এই মেচখনত যিয়েই জয়ী হ’ব, তেওঁ গ্ৰুপ-২ত শীৰ্ষত আহিব আৰু তেওঁলোকে ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰাৰ দাবী আৰু অধিক শক্তিশালী হ’ব। অৱশ্যে তাৰ আগতে জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যে আজি পাৰ্থত বতৰ কেনেকুৱা হ’ব? যোৱা কেইখনমান মেচৰ দৰে ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মেচখনো বৰষুণ দিব নে অনুৰাগীসকলে সমগ্ৰ ৪০ অভাৰৰ ৰোমাঞ্চ দেখিবলৈ পাব, অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে এই সকলোবোৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিছে।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি আজি পাৰ্থত বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু, এই বৰষুণ ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা বা নেদাৰলেণ্ড-পাকিস্তানৰ মাজত হ’ব। এই কথা জনাটো জৰুৰী। আজি প্ৰথমখন মেচ পাৰ্থত পাকিস্তান আৰু নেদাৰলেণ্ডৰ মাজত। ইয়াৰ পিছত ভাৰতীয় সময় অনুসৰি বিয়লি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত যুঁজ হ’ব। এনে অৱস্থাত যদি পাৰ্থত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা থাকে, তেন্তে আমি জানো কেতিয়া আৰু কোনখন মেচৰ সময়ত এই বৰষুণ হ’ব পাৰে।


অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি পাৰ্থত ডাৱৰীয়া হৈ থাকিব। বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ৫০ শতাংশ যদিও দুপৰীয়া আৰু সূৰ্যাস্তৰ আগতে বৰষুণৰ সম্ভাৱনা আছে। বতাহৰ গতিবেগো প্ৰতি ঘণ্টাত ২৫ৰ পৰা ৩৫ কিলোমিটাৰ হৈ থাকিব পাৰে। কিন্তু সন্ধিয়া সময়ত এই গতি কমি যাব পাৰে। এই আপডেটৰ পৰা স্পষ্ট যে ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মেচতকৈ দিনটোৰ প্ৰথমখন মেচ অৰ্থাৎ পাকিস্তান-নেদাৰলেণ্ডত বতৰৰ প্ৰভাৱ বেছি হ’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত দুটা পৰাজয়ৰ পাছত টী-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ পথত থিয় দি থকা পাকিস্তানৰ বাবে এই খবৰটো হতাশাজনক।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি