• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SA: কে এল ৰাহুল আৰু কুলদীপ যাদৱ আঘাতৰ বাবে সম্পূৰ্ণ শৃংখলাৰ পৰা বাহিৰ, ঋষভ পন্তক অধিনায়কত্বৰ দায়িত্ব ...

IND vs SA: কে এল ৰাহুল আৰু কুলদীপ যাদৱ আঘাতৰ বাবে সম্পূৰ্ণ শৃংখলাৰ পৰা বাহিৰ, ঋষভ পন্তক অধিনায়কত্বৰ দায়িত্ব ...

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ (Ind vs SA) বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে বুধবাৰে ভাৰতীয় দলটোৱে এক ডাঙৰ আঘাতৰ সন্মুখীন হৈছে। টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক কে এল ৰাহুল (KL Rahul) আৰু স্পিনাৰ কুলদীপ যাদৱে আঘাতৰ বাবে সমগ্ৰ শৃংখলাটোৰ অংশ হ'ব নোৱাৰিব।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ (Ind vs SA) বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে বুধবাৰে ভাৰতীয় দলটোৱে এক ডাঙৰ আঘাতৰ সন্মুখীন হৈছে। টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক কে এল ৰাহুল (KL Rahul) আৰু স্পিনাৰ কুলদীপ যাদৱে আঘাতৰ বাবে সমগ্ৰ শৃংখলাটোৰ অংশ হ'ব নোৱাৰিব।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ (Ind vs SA) বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে বুধবাৰে ভাৰতীয় দলটোৱে এক ডাঙৰ আঘাতৰ সন্মুখীন হৈছে। টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক কে এল ৰাহুল (KL Rahul) আৰু স্পিনাৰ কুলদীপ যাদৱে আঘাতৰ বাবে সমগ্ৰ শৃংখলাটোৰ অংশ হ'ব নোৱাৰিব।

  • Share this:
দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ (Ind vs SA) বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে বুধবাৰে ভাৰতীয় দলটোৱে এক ডাঙৰ আঘাতৰ সন্মুখীন হৈছে। টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক কে এল ৰাহুল (KL Rahul) আৰু স্পিনাৰ কুলদীপ যাদৱে আঘাতৰ বাবে সমগ্ৰ শৃংখলাটোৰ অংশ হ'ব নোৱাৰিব। শৃংখলাটোৰ সহ-অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত হোৱা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তক এতিয়া অধিনায়কৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। একে সময়তে, অলৰাউণ্ডাৰ হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াক সহ-অধিনায়ক কৰা হৈছে।

বিচিচিআইয়ে বুধবাৰে সন্ধিয়া এটা বিবৃতি জাৰি কৰিছিল। কে এল ৰাহুলৰ কঁকালৰ সোঁফালে আঘাত আছে আনহাতে কুলদীপ যাদৱে নেটত বেটিং কৰি থাকোতে তেওঁৰ সোঁ হাতত আঘাত পাইছিল। ইয়াৰ বাবে, দুয়োজন ক্ৰিকেটাৰ শৃংখলাৰ পৰা বাহিৰ হ'ব লগা হৈছে। বাছনি সমিতিয়ে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে এই ঘৰুৱা শৃংখলাৰ বাবে উইকেটকিপাৰ ঋষভ পন্তক অধিনায়ক আৰু হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াক সহ-অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: