• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SA: ২১১ ৰাণ কৰিও পৰাজিত টীম ইণ্ডিয়া, অধিনায়ক ঋষভ পন্তে ক'লে পৰাজয়ৰ কাৰণ ...

IND vs SA: ২১১ ৰাণ কৰিও পৰাজিত টীম ইণ্ডিয়া, অধিনায়ক ঋষভ পন্তে ক'লে পৰাজয়ৰ কাৰণ ...

খেলখনৰ পিছত পণ্টে কৈছে, "আমাৰ পৰ্যাপ্ত ৰাণ আছিল, কিন্তু মই ভাবো আমি আমাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ পৰা অলপ আঁতৰত আছিলো। কেতিয়াবা আপুনি বিৰোধীক কৃতিত্ব দিব লাগিব। "

খেলখনৰ পিছত পণ্টে কৈছে, "আমাৰ পৰ্যাপ্ত ৰাণ আছিল, কিন্তু মই ভাবো আমি আমাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ পৰা অলপ আঁতৰত আছিলো। কেতিয়াবা আপুনি বিৰোধীক কৃতিত্ব দিব লাগিব। "

খেলখনৰ পিছত পণ্টে কৈছে, "আমাৰ পৰ্যাপ্ত ৰাণ আছিল, কিন্তু মই ভাবো আমি আমাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ পৰা অলপ আঁতৰত আছিলো। কেতিয়াবা আপুনি বিৰোধীক কৃতিত্ব দিব লাগিব। "

  • Share this:
উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তে পৰাজয়ৰ সৈতে ভাৰতীয় অধিনায়ক হিচাপে আৰম্ভণি কৰিছে। তেওঁৰ নেতৃত্বত, টীম ইণ্ডিয়াই বৃহস্পতিবাৰে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন টি-২০ মেচত ৭ উইকেটত পৰাজিত হয়। বিশেষ কথাটো হ'ল যে ভাৰতে ২১১ ৰাণৰ বৃহৎ স্ক'ৰ সংগ্ৰহ কৰিছিল কিন্তু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ৫ টা বল বাকী থকাঅৱস্থাত লক্ষ্য অৰ্জন কৰিছিল। এইদৰে ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে ৫ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত ১-০ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে।

খেলখনৰ পিছত পণ্টে কৈছে, "আমাৰ পৰ্যাপ্ত ৰাণ আছিল, কিন্তু মই ভাবো আমি আমাৰ পৰিকল্পনাবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ পৰা অলপ আঁতৰত আছিলো। কেতিয়াবা আপুনি বিৰোধীক কৃতিত্ব দিব লাগিব। "ডেভিদ মিলাৰ আৰু আৰভিডি (ডেৰ ডুছেন)য়ে ভাল বেটিং কৰিছিল।"

তেওঁ এইটোও কৈছিল যে দ্বিতীয় ইনিংছৰ সময়ত উইকেট অলপ ভাল হৈছিল। পণ্টে কৈছিল, "যেতিয়া আমি বেটিং কৰিছিলো, উইকেটটো লেহেম যেন লাগিছিল, কিন্তু দ্বিতীয় ইনিংছত ই ভাল হৈ গৈছিল। বেছিভাগ সময়তে আমি আমাৰ পৰিকল্পনাবোৰ (মিলাৰৰ বাবে) সম্পাদন কৰিছিলো কিন্তু উইকেট উন্নত হৈছিল। আমি মুঠ নম্বৰত বহুত সুখী আছিলোঁ কিন্তু পৰৱৰ্তী বাৰ যেতিয়া আমি এনে স্থিতিত থাকিম, আমি অধিক ভাল কৰিম।"
Published by:Kokil Sarma
First published: