• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • India vs Pakistan: ভাৰত বনাম পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে টেষ্ট মেচ, চলিছে জল্পনা কল্পনা ...

India vs Pakistan: ভাৰত বনাম পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে টেষ্ট মেচ, চলিছে জল্পনা কল্পনা ...

ভাৰত আৰু পাকিস্তানে দীৰ্ঘদিন ধৰি দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলি থকা নাই। এতিয়া সোনকালেই দুয়োখন দেশৰ মাজত এখন টেষ্ট মেচ হ'ব পাৰে। ইয়াৰ আলোচনা চলি আছে আৰু এই খেলখন অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে।

ভাৰত আৰু পাকিস্তানে দীৰ্ঘদিন ধৰি দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলি থকা নাই। এতিয়া সোনকালেই দুয়োখন দেশৰ মাজত এখন টেষ্ট মেচ হ'ব পাৰে। ইয়াৰ আলোচনা চলি আছে আৰু এই খেলখন অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে।

ভাৰত আৰু পাকিস্তানে দীৰ্ঘদিন ধৰি দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলি থকা নাই। এতিয়া সোনকালেই দুয়োখন দেশৰ মাজত এখন টেষ্ট মেচ হ'ব পাৰে। ইয়াৰ আলোচনা চলি আছে আৰু এই খেলখন অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে।

  • Share this:
ভাৰত আৰু পাকিস্তানে দীৰ্ঘদিন ধৰি দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলি থকা নাই। অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপত (টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২) দুয়োজনৰ মাজৰ খেলখন শেহতীয়াকৈ খেলা হৈছিল। মেলবৰ্ণত খেলা এই খেলখন চাবলৈ ষ্টেডিয়ামত ৯০ হাজাৰৰো অধিক অনুৰাগী উপস্থিত আছিল। ইয়াৰ পৰা, দুয়োখন দেশৰ মাজত খেলখনৰ আগ্ৰহ অনুমান কৰিব পাৰি। এতিয়া সোনকালেই দুয়োখন দেশৰ মাজত এখন টেষ্ট মেচ হ'ব পাৰে। ইয়াৰ আলোচনা চলি আছে আৰু এই খেলখন অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, ভাৰত, অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু পাকিস্তানৰ মাজত ত্ৰিদেশীয় শৃংখলাও হ'ব পাৰে।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ৰেডিঅ' ষ্টেচন 1116 এছইএন-ৰ মতে, ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজত অনুষ্ঠিত টেষ্ট মেচখনক লৈ আলোচনা চলি আছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ চাইমন অ'ডনেলৰ মতে, যদি টেষ্ট মেচখন অনুষ্ঠিত কৰিব নোৱাৰিলে ভাৰত, পাকিস্তান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজত সম্ভাৱ্য ত্ৰিদেশীয় শৃংখলাৰ কথা আছে। টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁলোকৰ খেলখন উৎকৃষ্ট আছিল। দুয়োজনৰ মাজত অন্তিমখন টেষ্ট শৃংখলা ২০০৭ চনত ভাৰতত খেলা হৈছিল। তেতিয়া ভাৰতে ৩ খন খেলৰ শৃংখলা ১-০ত দখল কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি