• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs NZ: এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথম মেচতে ভাৰতৰ পৰাজয় ! টম লাথাম আৰু উইলিয়ামছনে নিৰ্মাণ কৰিলে জয়ৰ ভেটি ...

IND vs NZ: এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথম মেচতে ভাৰতৰ পৰাজয় ! টম লাথাম আৰু উইলিয়ামছনে নিৰ্মাণ কৰিলে জয়ৰ ভেটি ...

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলা তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত পৰাজিত হৈছে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলা তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত পৰাজিত হৈছে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলা তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত পৰাজিত হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলা তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত পৰাজিত হৈছে। প্ৰথমে বেটিং কৰি ভাৰতে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৭ উইকেটত ৩০৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত টম লাথামৰ উজ্জ্বল শতক আৰু অধিনায়ক কেন উইলিয়ামছনৰ ৯৪ ৰাণেৰে দলটোৱে ৪৭.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই সহজে বিজয়ৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত  কৰে।

টম লাথাম-উইলিয়ামছনৰ মেচ বিজয়ী ইনিংছ

লক্ষ্যৰ পিছে পিছে নিউজিলেণ্ডদলটোৱে ৮৮ ৰাণত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাইছিল, কিন্তু অধিনায়ক কেন উইলিয়ামছনে টম লাথামৰ সৈতে এটা ইনিংছ খেলিছিল যিয়ে খেলৰ ফলাফল সলনি কৰিছিল। লাথামে ৭৬ টা বলত ১৪ টা চাৰি আৰু ৩টা ছয় সংগ্ৰহ কৰি ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় শতক আৰু এদিনীয়াত ৭ম শতক অৰ্জন কৰে। এদিনীয়াত, তেওঁ তেওঁৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ইনিংছ সংগ্ৰহ কৰে, ১০৪ টা বলত ১৪৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। এইটো ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে যিকোনো দেশৰ উইকেটকিপাৰ বেটছমেনৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ এদিনীয়া ইনিংছ। ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়াত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে যিকোনো উইকেটকিপাৰৰ এইটো সৰ্বোচ্চ ইনিংছ আছিল। কেপ্টেইন উইলিয়ামছনে ৯৮ টা বলত ৯৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

ভাৰতৰ হৈ অভিজ্ঞ অপেনাৰ শিখৰ ধাৱানে যুৱ শুভমান গিলৰ সৈতে দলটোক আকৌ এবাৰ ভাল আৰম্ভণি দিছিল। ইনিংছটো অলপ লেহেমীয়া আছিল কিন্তু একেলগে তেওঁলোকে প্ৰথম উইকেটৰ বাবে ১২৪ ৰাণ যোগ কৰিছিল। গিলে ৩টা ছয় আৰু ১ টা চাৰিৰ সহায়ত ৬৫ টা বলত ৫০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। একে সময়তে, ধাৱানে ৭৭ টা বলত ১৩ টা চাৰিৰে ৭২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

এদিনীয়াত নিৰন্তৰ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি অহা শ্ৰেয়াছে ৭৬টা বলত ৮০ ৰাণ কৰে, তেওঁ ৪ টা চাৰি আৰু৪ টা ছয় মাৰিছিল। তেওঁ সঞ্জু চেমছনৰ সমৰ্থন লাভ কৰে, যিয়ে ৩৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। অৱশেষত ৱাশ্বিংটন সুন্দৰে ১৬ টা বলত ৩টা চাৰি আৰু ৩টা ছয়েৰে ৩৭ ৰান সংগ্ৰহ কৰি খেলৰ স্ক'ৰ ৩০০ ৰাণৰ ওপৰলৈ লৈ যায়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি