• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs ENG 1st T20I: অন্তিম টেষ্টত পৰাজয়ৰ পিছত আজি প্ৰতিশোধৰ লক্ষ্যৰে নামিব ভাৰত, দললৈ উভতিব অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মা !

IND vs ENG 1st T20I: অন্তিম টেষ্টত পৰাজয়ৰ পিছত আজি প্ৰতিশোধৰ লক্ষ্যৰে নামিব ভাৰত, দললৈ উভতিব অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মা !

ভাৰতীয় দলটোৱে এতিয়া ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা ((IND vs ENG T20I) খেলিব। শৃংখলাটোৰ প্ৰথমখন খেল আজি বৃহস্পতিবাৰে, ৭ জুলাইত চাউদাম্পটনৰ ৰোছ বাউল ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'ব।

ভাৰতীয় দলটোৱে এতিয়া ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা ((IND vs ENG T20I) খেলিব। শৃংখলাটোৰ প্ৰথমখন খেল আজি বৃহস্পতিবাৰে, ৭ জুলাইত চাউদাম্পটনৰ ৰোছ বাউল ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'ব।

ভাৰতীয় দলটোৱে এতিয়া ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা ((IND vs ENG T20I) খেলিব। শৃংখলাটোৰ প্ৰথমখন খেল আজি বৃহস্পতিবাৰে, ৭ জুলাইত চাউদাম্পটনৰ ৰোছ বাউল ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
ভাৰতীয় দলটোৱে এতিয়া ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা ((IND vs ENG T20I) খেলিব। শৃংখলাটোৰ প্ৰথমখন খেল আজি বৃহস্পতিবাৰে, ৭ জুলাইত চাউদাম্পটনৰ ৰোছ বাউল ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'ব। এজবাষ্টনত ৫ম টেষ্ট মেচত পৰাজয়ৰ পিছত, দল ভাৰতৰ লক্ষ্য এতিয়া টি-২০ শৃংখলাত জয়ৰ সৈতে আৰম্ভ কৰা হ'ব।

বাৰ্মিংহামৰ এজবাষ্টনত অনুষ্ঠিত শৃংখলাৰ ৫ম টেষ্ট মেচত ভাৰতীয় দলটো ৭ উইকেটত পৰাজিত হৈছিল। ইয়াৰ লগে লগে দুয়োখন দেশৰ মাজত অনুষ্ঠিত ৫ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলা ২-২ গ'লত ড্ৰ'ত শেষ হয়। শৃংখলাটো যোৱা বছৰ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ কথা আছিল কিন্তু ভাৰতীয় শিবিৰত ক্ৰমান্বয়ে বাঢ়ি অহা ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ বাবে ইয়াক পিছুৱাই দিয়া হৈছিল।

কোভিড-19 ইতিবাচক হোৱাৰ বাবে, ৰোহিত শৰ্মা টেষ্ট মেচৰ অংশ হ'ব নোৱাৰিলে। এতিয়া আশা কৰোঁ তেওঁ টি-২০ দলৰ কমাণ্ড গ্ৰহণ কৰিব। টেষ্টত দলটোৰ অধিনায়কত্ব কৰা পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহক টি-২০ খেলৰ পৰা বিশ্ৰাম দিয়া হৈছে। একে সময়তে, বিৰাট কোহলীও এই খেলখনৰ অংশ নহ'ব।

ঈশান কিষাণ আৰু ৰিতুৰাজ গায়কৱাড়ৰ এজনে ৰোহিতৰ সৈতে আৰম্ভণিৰ দায়িত্ব পাব পাৰে। সঞ্জু চেমছনো টি-২০ দলৰ অংশ। দিনেশ কাৰ্তিকে উইকেটকিপাৰ হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। ঋষভ পন্ত প্ৰথম টেষ্ট মেচৰ অংশ আছিল, এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁক বিশ্ৰাম দিব পাৰে। উমৰাণ মালিক, অৰ্শদীপ সিং, আবেশ খান, হৰ্ষল পেটেলও টি-২০ দলৰ অংশ।

প্ৰথম টি-২০ৰ বাবে ভাৰতীয় দলঃ ৰোহিত শৰ্মা (অধিনায়ক), ঈশান কিষাণ, ৰিতুৰাজ গায়কৱাড, সঞ্জু চেমচন, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, দীপক হুডা, ৰাহুল ত্ৰিপাঠী, দিনেশ কাৰ্তিক (উইকেটকিপাৰ), হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, ভেঙ্কটেশ আয়াৰ, যুজবেন্দ্ৰ চাহাল, অক্ষৰ পেটেল, ৰবি বিষ্ণোই, ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ, হৰ্ষল পেটেল, আবেশ খান, অৰ্শদীপ সিং আৰু উমৰাণ মালিক
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি