• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • বাংলাদেশৰ হাতত বিধ্বস্ত টীম ইণ্ডিয়া! মেহদি হাছানৰ চমকপ্ৰদ প্ৰদৰ্শনত চূৰমাৰ হ'ল ভাৰতৰ জয়ৰ সপোন

বাংলাদেশৰ হাতত বিধ্বস্ত টীম ইণ্ডিয়া! মেহদি হাছানৰ চমকপ্ৰদ প্ৰদৰ্শনত চূৰমাৰ হ'ল ভাৰতৰ জয়ৰ সপোন

বাংলাদেশৰ হাতত বিধ্বস্ত টীম ইণ্ডিয়া! মেহদি হাছানৰ চমকপ্ৰদ প্ৰদৰ্শনত চূৰমাৰ হ'ল ভাৰতৰ জয়ৰ সপোন

বাংলাদেশৰ হাতত বিধ্বস্ত টীম ইণ্ডিয়া! মেহদি হাছানৰ চমকপ্ৰদ প্ৰদৰ্শনত চূৰমাৰ হ'ল ভাৰতৰ জয়ৰ সপোন

ভাৰতে বান্ধি দিয়া ১৮৭ ৰাণৰ লক্ষ্যত উপনীত হ'বলৈ আয়োজক দল বাংলাদেশৰ বেটছমেনে ভাল প্ৰদৰ্শন নকৰিলেও শেষৰ উইকেটৰ যুটিয়ে গোটেই খেলখনৰ ৰূপ সলনি কৰি পেলালে।

  • Share this:
বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক শৃংখলাৰ প্রথমখন খেলতে ভাৰতীয় দলটোৱে বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে লজ্জাজনক পৰাজয় স্বীকাৰ কৰে। ৯টা উইকেট দখল কৰাৰ পাছত ভাৰতীয় দলটোৱে শেষৰ উইকেটটো ল’ব নোৱাৰিলে আৰু বাংলাদেশৰ মেহদি হাছান মিৰাজে এক দুধৰ্ষ ইনিংছ খেলি মেচখনত বিজয় লাভ কৰে৷ প্ৰথমে বেটিং কৰি ভাৰতে কে এল ৰাহুলৰ অৰ্ধশতকৰে ৪১.২ অভাৰত অতি কষ্টেৰে ১৮৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। মিৰাজৰ ৩৮ ৰাণৰ ইনিংছত ৪৬ নং অভাৰত বাংলাদেশে জয়লাভ কৰে।

ভাৰতে বান্ধি দিয়া ১৮৭ ৰাণৰ লক্ষ্যত উপনীত হ'বলৈ আয়োজক দল বাংলাদেশৰ বেটছমেনে ভাল প্ৰদৰ্শন নকৰিলেও শেষৰ উইকেটৰ যুটিয়ে গোটেই খেলখনৰ ৰূপ সলনি কৰি পেলালে। ৩ টা উইকেট হেৰুওৱাৰ পিছত চাপত পৰিছিল বাংলাদেশ।

মিৰাজে সলনি কৰিলে খেলখনৰ ৰূপ
১৩৬ ৰাণৰ স্ক’ৰত নৱম উইকেট হেৰুৱাই, যেতিয়া বাংলাদেশ দলটোৱে প্ৰায় আশা এৰি দিছিল, তেতিয়া মেহিদী হাছান মিৰাজে এনে এটা ইনিংছ খেলিছিল যে খেলখন আকৰ্ষণীয় হৈ পৰিছিল। এই বেটছমেনৰ লগতে মুস্তাফিজুৰ ৰহমানে খেলখনৰ গতি সলনি কৰিলে। ৩৯টা বলত মিৰাজে ৪টা চাৰি আৰু ২টা ছয়ৰ আধাৰত ৩৮ ৰাণৰ ইনিংছত দলটোৱে স্মৰণীয় জয় লাভ কৰে।

৪ ডিচেম্বৰ দেওবাৰে অনুষ্ঠিত হোৱা প্ৰথমখন আন্তৰ্জাতিক এদিনীয়া
আন্তৰ্জাতিক এদিনীয়াত টীম ইণ্ডিয়াৰ আৰম্ভণি অতি শোচনীয় আছিল। অভিজ্ঞ ছাকিব আল হাছানে ইটোৰ পিছত সিটোকৈ পাঁচটা ডাঙৰ উইকেট দখল কৰি ভাৰতৰ জয়ৰ সপোন ভাঙি চূৰমাৰ কৰিছিল। অ’পেনাৰ শিখৰ ধাৱন আৰু ৰোহিত শৰ্মা কম সময়তে আউট হোৱাৰ পাছত পেভিলিয়নলৈ উভতি আহে। ইয়াৰ পিছত বিৰাট কোহলী আৰু শ্ৰেয়াছ আয়াৰেও উইকেট হেৰুৱাইছিল। ৯২ ৰাণত ৪ উইকেট হেৰুৱাই ৰাহুলে দলৰ পৰা এটা ফাইটিং ইনিংছৰ সন্মুখীন হয়। ৫টা চাৰি আৰু ৪টা ছয়ৰ সহায়ত তেওঁ ৭০টা বলত ৭৩ ৰাণৰ ইনিংছ ১৮৬ ৰাণলৈ লৈ যোৱাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি