• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs BAN 1st ODI: এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত আজি বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ভাৰত

IND vs BAN 1st ODI: এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত আজি বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ভাৰত

এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত আজি বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ভাৰত

এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত আজি বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ভাৰত

উল্লেখযোগ্য যে, এখন ইয়াৰ পূৰ্বে ৭ বছৰ আগতে বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত এদিনীয়া শৃংখলাত পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছিল ভাৰতীয় দলটোৱে।

  • Share this:
বাংলাদেশৰ মিৰপুৰৰ শ্বেৰ-ই বাংলা ৰাষ্ট্ৰীয় ষ্টেডিয়ামত ৩ খন খেলৰ শৃংখলাৰ আজি প্ৰথমখন এদিনীয়া আন্তৰ্জাতিক খেলত বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে খেলিব ভাৰতে।

এই পৰ্যন্ত ভাৰত আৰু বাংলাদেশৰ দলৰ মাজত ৩৬ খন এদিনীয়া খেল অনুষ্ঠিত হৈছে, ইয়াৰে টীম ইণ্ডিয়াই ৩০ খন খেলত জয়লাভ কৰাৰ বিপৰীতে বাংলাদেশে মাত্ৰ ৫ খন খেলতহে জয়লাভ কৰিছে।

উল্লেখযোগ্য যে, এখন ইয়াৰ পূৰ্বে ৭ বছৰ আগতে বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত এদিনীয়া শৃংখলাত পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছিল ভাৰতীয় দলটোৱে। তাৰ পাছত মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ অধিনায়কত্বত থকা টীম ইণ্ডিয়াই শৃংখলাত পৰাস্ত হ’বলগীয়া হৈছিল।

উল্লেখযোগ্য যে, বাংলাদেশত দুয়োটা দলৰ মাজত এইখন ৫ম দ্বিপাক্ষিক এদিনীয়া শৃংখলা। ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতে বাংলাদেশত ৪খন এদিনীয়া শৃংখলা জয় কৰাৰ বিপৰীতে আয়োজক দলটোৱে ২০১৫ চনত ঘৰুৱা ক্ষেত্ৰত ভাৰতৰ পৰা এদিনীয়া শৃংখলাত জয়লাভ কৰিছিল। বাংলাদেশে টছত জয়লাভ কৰি প্ৰথমে বলিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি