• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs ZIM: হাৰাৰেত ১০ উইকেটত হাৰিল জিম্বাবোৱে ! ভাৰতীয় বলাৰৰ বিধ্বংসী বলিঙৰ পিছত, শিখৰ-গিলৰ দৰ্শনীয় বেটিং ...

IND vs ZIM: হাৰাৰেত ১০ উইকেটত হাৰিল জিম্বাবোৱে ! ভাৰতীয় বলাৰৰ বিধ্বংসী বলিঙৰ পিছত, শিখৰ-গিলৰ দৰ্শনীয় বেটিং ...

অপেনাৰ শিখৰ ধাৱান আৰু শুভমান গিলৰ অপৰাজিত শতকীয় যুটিৰে ভাৰতে প্ৰথম এদিনীয়াত (IND vs ZIM 1st ODI) জিম্বাবোৱেক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

অপেনাৰ শিখৰ ধাৱান আৰু শুভমান গিলৰ অপৰাজিত শতকীয় যুটিৰে ভাৰতে প্ৰথম এদিনীয়াত (IND vs ZIM 1st ODI) জিম্বাবোৱেক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

অপেনাৰ শিখৰ ধাৱান আৰু শুভমান গিলৰ অপৰাজিত শতকীয় যুটিৰে ভাৰতে প্ৰথম এদিনীয়াত (IND vs ZIM 1st ODI) জিম্বাবোৱেক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰাত সহায় কৰে।

  • Share this:
অপেনাৰ শিখৰ ধাৱান আৰু শুভমান গিলৰ অপৰাজিত শতকীয় যুটিৰে ভাৰতে প্ৰথম এদিনীয়াত (IND vs ZIM 1st ODI) জিম্বাবোৱেক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰে। বৃহস্পতিবাৰে হাৰাৰেত খেলা এই খেলখনত ভাৰতীয় বলাৰসকলে জিম্বাবোৱেক ৪০.৩ অভাৰত ১৮৯ ৰাণত অলআউট কৰে। ইয়াৰ পিছত, ভাৰতীয় দলে কোনো উইকেট নোহেৰুৱাকৈ ৩০.৫ অভাৰত সহজে লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰে। শিখৰ ধাৱানে ৮১ আৰু শুভমান গিলে ৮২ ৰাণৰ অৱদান আগবঢ়াইছিল আৰু দুয়ো অপৰাজিত হৈ উভতি আহিছিল। একে সময়তে পেচাৰ দীপক চাহাৰ, প্ৰসিদ্ধ কৃষ্ণা আৰু অক্ষৰ পেটেলে ৩-৩ টা উইকেট দখল কৰে।

১৯০ ৰাণৰ পিছে পিছে ভাৰতে উৰণীয়া আৰম্ভণি কৰে যিহেতু আয়োজক দলৰ বলাৰসকল উইকেটবিহীন হৈ পৰে। শিখৰ ধাৱানে তেওঁৰ ১১৩ টা বলত ৮১ ৰাণৰ অপৰাজিত ইনিংছত ৯ টা চাৰি মাৰিছিল। একে সময়তে, শুভমান গিলে ৭২ টা বলত ১০ টা চাৰি আৰু এটা ছয়ৰ সৈতে অপৰাজিত ৮২ ৰাণৰ অৱদান আগবঢ়ায়। দুয়োজনে ১৯২ ৰাণৰ অপৰাজিত অপেনিং যুটী গঢ়ে।
Published by:Kokil Sarma
First published: