• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Ind Vs Eng: প্ৰথম এদিনীয়াত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ 'পাৰফেক্ট' জয়, যশপ্ৰীত বুমৰাহ আৰু ৰোহিত শৰ্মাৰ ধামাকা ...

Ind Vs Eng: প্ৰথম এদিনীয়াত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ 'পাৰফেক্ট' জয়, যশপ্ৰীত বুমৰাহ আৰু ৰোহিত শৰ্মাৰ ধামাকা ...

Ind vs Eng: পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে খেলখনত মুঠ ৬ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে ৩ জন বেটছমেনক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

Ind vs Eng: পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে খেলখনত মুঠ ৬ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে ৩ জন বেটছমেনক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

Ind vs Eng: পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে খেলখনত মুঠ ৬ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে ৩ জন বেটছমেনক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে মঙলবাৰে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰে আৰু ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাৰ প্ৰথমখন এদিনীয়াত (Ind vs Eng) ৬ টা উইকেট দখল কৰে। লণ্ডনৰ কেনিংটন ওভালত ভাৰতৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই টছত জয়ী হৈ ইংলেণ্ডক প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনায়। ইংলেণ্ড ২৫.২ অভাৰত মাত্ৰ ১১০ ৰাণত আউট হয়। পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে খেলখনত মুঠ ৬ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে ৩ জন বেটছমেনক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়াত ইংলেণ্ডৰ সৰ্বনিম্ন স্ক'ৰ
ইংলেণ্ডে এদিনীয়া ফৰ্মেটত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ সৰ্বনিম্ন স্ক'ৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে, জয়পুৰত খেলা ২০০৬ চনৰ এদিনীয়া খেলখনত ইংলেণ্ড দলক ভাৰতীয় বলাৰসকলে ১২৫ ৰাণত আউট কৰে। কেৱল সেয়াই নহয়, যশপ্ৰীত বুমৰাহে তেওঁৰ নামত এক বিশেষ সাফল্যও কৰিছে, তেওঁ এদিনীয়াত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন কৰিছে। বুমৰাহে খেলখনত মাত্ৰ ১৯ ৰাণত ৬ টা উইকেট দখল কৰিছিল।

লক্ষ্যৰ পিছে পিছে ভাৰতীয় অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই অপৰাজিত ৭৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। তেওঁ তেওঁৰ ৫৮ বলৰ ইনিংছত ৬ টা চাৰি আৰু ৫ টা ছয় মাৰিছিল। ৰোহিত আৰু শিখৰ ধাৱানেও একেলগে অপৰাজিত শতকৰ অংশীদাৰীত্ব আগবঢ়াই, ধাৱানে বিজয়ী বাউণ্ডেৰী কোবাই। ধাৱানে ৫৪ টা বলত ৩১ ৰাণ কৰি অপৰাজিত হৈ উভতি আহিছিল। তেওঁ তেওঁৰ ইনিংছত ৪ টা চাৰি মাৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি