• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SA: ঋষভ পন্তে কৈছে- অধিনায়কত্ব লাভ কৰাটো এটা ভাল অনুভৱ, মই সম্পূৰ্ণ পেছনৰ সৈতে দায়িত্ব পালন কৰিম ...

IND vs SA: ঋষভ পন্তে কৈছে- অধিনায়কত্ব লাভ কৰাটো এটা ভাল অনুভৱ, মই সম্পূৰ্ণ পেছনৰ সৈতে দায়িত্ব পালন কৰিম ...

Rishabh Pant

Rishabh Pant

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ৫ খন খেলৰ টি-২০ আৰম্ভ হোৱাৰ ঠিক এদিন পূৰ্বে উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তক ভাৰতীয় দলৰ অধিনায়কত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে।

  • Share this:
দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ৫ খন খেলৰ টি-২০ আৰম্ভ হোৱাৰ ঠিক এদিন পূৰ্বে উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্তক ভাৰতীয় দলৰ অধিনায়কত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে। পন্তে কৈছে যে তেওঁ এই দায়িত্ব আবেগেৰে পালন কৰিব। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ঘৰুৱা শৃংখলাৰ বাবে সহ-অধিনায়ক বনোৱা পণ্টে দলটোৰ অধিনায়কত্ব লাভ কৰে যেতিয়া শৃংখলা আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে অধিনায়ক লোকেশ ৰাহুল কঁকালৰ আঘাতৰ বাবে বাহিৰ হৈছিল। নিয়মীয়া অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাক এই শৃংখলাৰ পৰা বিশ্ৰাম দিয়া হৈছে।

ঋষভ পন্তে প্ৰথমখন খেলৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত কয়, "এইটো এটা অতি ভাল অনুভৱ, যদিও এই দায়িত্ব ভাল পৰিস্থিতিত অহা নাছিল। মই এঘণ্টা আগতে খবৰটো পাইছিলো, সেয়েহে মই এই মুহূৰ্তত এই অনুভৱৰ মাজেৰে গৈ আছোঁ।"

দিল্লীৰ ক্ৰিকেটাৰজনে কয়, "মই এতিয়ালৈকে এই তথ্য হজম কৰিব পৰা নাই। এই সুযোগ পোৱাটো এটা ভাল অনুভৱ, বিশেষকৈ মোৰ চহৰত।" পণ্টে যোৱা দুটা ছিজনৰ পৰা ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত দিল্লী কেপিটেলছ দলটোক নেতৃত্ব দি আহিছে। শেহতীয়াকৈ সমাপ্ত হোৱা আই পি এলৰ সময়ত, পণ্টেও তেওঁৰ বেটিং ক্ৰমৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: