• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SA: আজি দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ডু অৰ ডাই মেচ ! ভূৱনেশ্বৰৰ সন্মুখত অভিলেখ গঢ়াৰ সুযোগ ...

IND vs SA: আজি দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ডু অৰ ডাই মেচ ! ভূৱনেশ্বৰৰ সন্মুখত অভিলেখ গঢ়াৰ সুযোগ ...

ভাৰতীয় দ্ৰুত বলাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ সুযোগ আছে। তেওঁ ইয়াৰ পৰা মাত্ৰ এটা উইকেট দূৰত আছে। তৃতীয় টি-২০ত, পাৱাৰপ্লেত (১-৬ অভাৰত) উইকেট লোৱাৰ লগে লগে ভুৱনেশ্বৰৰ নামত এক বিশেষ অভিলেখ থাকিব। তেওঁ পাৱাৰপ্লেত সৰ্বাধিক উইকেট সংগ্ৰহকাৰী হ'ব।

ভাৰতীয় দ্ৰুত বলাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ সুযোগ আছে। তেওঁ ইয়াৰ পৰা মাত্ৰ এটা উইকেট দূৰত আছে। তৃতীয় টি-২০ত, পাৱাৰপ্লেত (১-৬ অভাৰত) উইকেট লোৱাৰ লগে লগে ভুৱনেশ্বৰৰ নামত এক বিশেষ অভিলেখ থাকিব। তেওঁ পাৱাৰপ্লেত সৰ্বাধিক উইকেট সংগ্ৰহকাৰী হ'ব।

ভাৰতীয় দ্ৰুত বলাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ সুযোগ আছে। তেওঁ ইয়াৰ পৰা মাত্ৰ এটা উইকেট দূৰত আছে। তৃতীয় টি-২০ত, পাৱাৰপ্লেত (১-৬ অভাৰত) উইকেট লোৱাৰ লগে লগে ভুৱনেশ্বৰৰ নামত এক বিশেষ অভিলেখ থাকিব। তেওঁ পাৱাৰপ্লেত সৰ্বাধিক উইকেট সংগ্ৰহকাৰী হ'ব।

  • Share this:
ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত অনুষ্ঠিত হোৱা পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ তৃতীয়খন খেল মঙলবাৰে (১৪ জুন) বিশাখাপত্তনমত অনুষ্ঠিত হ'ব। শৃংখলাটোৰ প্ৰথম দুখন মেচত পৰাজিত হোৱা টীম ইণ্ডিয়াৰ বাবে, এইখন ডু অৰ ডাই মেচ। যদি ভাৰতে এই মেচখন হেৰুৱায়, তেন্তে আপুনি শৃংখলাটো হেৰুৱাব। এই খেলখনত, ভাৰতীয় দ্ৰুত বলাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ ইতিহাস ৰচনা কৰাৰ সুযোগ আছে। তেওঁ ইয়াৰ পৰা মাত্ৰ এটা উইকেট দূৰত আছে। তৃতীয় টি-২০ত, পাৱাৰপ্লেত (১-৬ অভাৰত) উইকেট লোৱাৰ লগে লগে ভুৱনেশ্বৰৰ নামত এক বিশেষ অভিলেখ থাকিব। তেওঁ পাৱাৰপ্লেত সৰ্বাধিক উইকেট সংগ্ৰহকাৰী হ'ব।

তেওঁ বৰ্তমান ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ স্পিনাৰ চেমুৱেল বদ্ৰীৰ সৈতে যুটীয়াভাৱে শীৰ্ষস্থানত আছে। বদ্ৰী আৰু ভুৱনেশ্বৰে এতিয়ালৈকে আন্তৰ্জাতিক টি-২০ত পাৱাৰপ্লেত ৩৩ টা কৈ উইকেট দখল কৰিছে। নিউজিলেণ্ডৰ পেচাৰ টিম চাউদিৰো একে সংখ্যক উইকেট আছে। তৃতীয় টি-২০ত পাৱাৰপ্লেত ১ টা উইকেট লোৱাৰ লগে লগে ভুৱনেশ্বৰে বদ্ৰী আৰু চাউথীক অতিক্ৰম কৰিব। ভুৱনেশ্বৰে ৫৯ টা ইনিংছত ৩৩ টা উইকেট দখল কৰিছে। আনহাতে বদ্ৰীয়ে ৫০ টা ইনিংছত ইমানবোৰ উইকেট দখল কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: