• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs ENG: ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই বছৰটোৰ দ্বিতীয় শতক অৰ্জন কৰে, ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই কৃতিত্ব অৰ্জন ...

IND vs ENG: ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই বছৰটোৰ দ্বিতীয় শতক অৰ্জন কৰে, ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই কৃতিত্ব অৰ্জন ...

ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শতক অৰ্জন কৰিছে। এইটো তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ তৃতীয় শতক আৰু বছৰটোৰ দ্বিতীয়। তেওঁ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পঞ্চম টেষ্টত (IND vs ENG) ১৮৩ টা বলত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছিল।

ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শতক অৰ্জন কৰিছে। এইটো তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ তৃতীয় শতক আৰু বছৰটোৰ দ্বিতীয়। তেওঁ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পঞ্চম টেষ্টত (IND vs ENG) ১৮৩ টা বলত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছিল।

ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শতক অৰ্জন কৰিছে। এইটো তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ তৃতীয় শতক আৰু বছৰটোৰ দ্বিতীয়। তেওঁ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পঞ্চম টেষ্টত (IND vs ENG) ১৮৩ টা বলত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছিল।

  • Share this:
ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই ইংলেণ্ডত প্ৰথমবাৰৰ বাবে শতক অৰ্জন কৰিছে। এইটো তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ তৃতীয় শতক আৰু বছৰটোৰ দ্বিতীয়। তেওঁ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পঞ্চম টেষ্টত (IND vs ENG) ১৮৩ টা বলত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছিল। ৯৮ ৰাণ আৰু ৫ টা উইকেট হেৰুওৱাৰ পিছত ভাৰতীয় দলটোৱে এক সুন্দৰ স্কৰ সংগ্ৰহ কৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ঋষভ পন্তেও ১৪৬ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। টীম ইণ্ডিয়া শৃংখলাটোত ২-১ ত আগবাঢ়ি আছে। এতিয়া ২ টা শতকৰ আধাৰত, দলটোৱেও এই খেলখনত নিজকে আগুৱাই নিছে।

খেলখনৰ দ্বিতীয় দিনা ভাৰতীয় দলে ৭ উইকেটত ৩৩৮ ৰাণত খেল আৰম্ভ কৰে। ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা আৰু মহম্মদ ছামীয়ে স্ক'ৰটো ৩৭১ ৰাণলৈ লৈ গৈছিল। দুয়োজনে ৮ম উইকেটৰ বাবে ৪৮ ৰাণ যোগ কৰিছিল। শ্বামীক ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডৰ দ্বাৰা ৩১ টা বলত ১৬ ৰাণত আউট কৰা হয়। এইটো ব্ৰডৰ তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ ৫৫০ তম উইকেট। ইফালে, জাদেজাই ১৩ টা চাৰিৰ সহায়ত শতক সম্পূৰ্ণ কৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে, তেওঁ এই বছৰৰ মাৰ্চত মোহালিত শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অপৰাজিত ১৭৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি