• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs ENG: যশপ্ৰীত বুমৰাহ টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক, BCCIএ ঘোষণা কৰিলে এই কথা ! কাইলৈ এজবাষ্টনত পঞ্চম টেষ্ট ...

IND vs ENG: যশপ্ৰীত বুমৰাহ টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক, BCCIএ ঘোষণা কৰিলে এই কথা ! কাইলৈ এজবাষ্টনত পঞ্চম টেষ্ট ...

যশপ্ৰীত বুমৰাহক টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন অধিনায়ক নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। বিচিচিআইয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা ঘোষণা কৰে৷

যশপ্ৰীত বুমৰাহক টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন অধিনায়ক নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। বিচিচিআইয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা ঘোষণা কৰে৷

যশপ্ৰীত বুমৰাহক টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন অধিনায়ক নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। বিচিচিআইয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা ঘোষণা কৰে৷

  • Share this:
যশপ্ৰীত বুমৰাহক টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন অধিনায়ক নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। বিচিচিআইয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা ঘোষণা কৰে৷ নিয়মীয়া অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মা ক'ৰোনাৰ বাবে খেলৰ পৰা বাহিৰ হৈছে৷ কপিল দেৱৰ পিছত, বুমৰাহ হৈছে ভাৰতৰ অধিনায়ক হোৱা দ্ৰুত বলাৰ। ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত কাইলৈ এজবাষ্টনত ৫ম টেষ্ট আৰম্ভ হ'ব। টীম ইণ্ডিয়া শৃংখলাটোত ২-১ ত আগবাঢ়ি আছে। এনে পৰিস্থিতিত, অধিনায়ক হিচাপে বুমৰাহে দলটোক এটা শৃংখলা জয় দিব বিচাৰে। বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ক্ষেত্ৰত এই খেলখন অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

বিচিচিআইয়ে কৈছিল যে ৰোহিত শৰ্মাক বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা পৰীক্ষা কৰা হৈছিল আৰু ই পুনৰ ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁ এই খেলৰ পৰা বাহিৰ হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, বাছনি সমিতিয়ে বুমৰাহক অধিনায়ক কৰি তুলিছে আনহাতে ঋষভ পন্তক উপ-অধিনায়ক কৰা হৈছে। পণ্টে যোৱা বছৰ ইংলেণ্ডত শতক অৰ্জন কৰি সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছিল। শেহতীয়াকৈ, তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলাতো দলটোৰ কমাণ্ড লাভ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি